Zamestnávatelia vyzývajú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona, volajú aj po zjednodušení systému

0
Zamestnávatelia vyzývajú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona, volajú aj po zjednodušení systému

12.7.2021 (Webnoviny.sk) – Najväčší slovenskí zamestnávatelia opätovne apelujú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona.

Vplyv na verejné financie

Ako ďalej predstavitelia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) informovali po pondelkovom stretnutí s predsedom vlády Eduardom Hegerom, jeho prostredníctvom by bolo možné odškodniť aj tých, ktorí cez systém pomoci prepadli.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Pandémia koronavírusu podľa firiem spôsobila hlboký prepad ekonomiky, ktorého dôsledky majú výrazný vplyv nielen na zamestnávateľov a zamestnancov, ale aj na verejné financie.

Potrebná je aj dôchodková reforma

„Prudké zhoršenie situácie vyvoláva akútnu potrebu poznať plán vlády na postpandemické oživenie ekonomiky. Očakávame, že plánované opatrenia posunú podnikateľské prostredie pozitívnym smerom s dôrazom na opätovné naštartovanie hospodárskeho rastu a podporu tvorby nových pracovných miest,“ uviedol prezident AZZZ SR Tomáš Malatinský.

Zamestnávatelia taktiež volajú po fungovaní predvídateľného legislatívneho procesu a v rámci pripravovanej daňovo-odvodovej reformy po zjednodušení celého systému. Evidujú aj potrebu komplexnej dôchodkovej reformy, či zmenu stavebnej legislatívy.

Viac k témam: COVID-19, daňovo-odvodová reforma, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, odškodnenie, zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia vyzývajú na schválenie univerzálneho odškodňovacieho zákona, volajú aj po zjednodušení systému © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu