Žilinka chcel vystúpiť v rozprave k obrannej dohode, poslanci mu to však nedovolili

8.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 8. februára 2022, 13:50

Generálny prokurátor Maroš Žilinka chcel vystúpiť v rozprave o obrannej zmluve medzi Slovenskom a USA. Listom o to požiadal šéfa zákonodarného orgánu Borisa Kollára (Sme rodina) a zverejnil ho aj na sociálnej sieti.

Viac o téme: Obranná dohoda USA a Slovenska

Členovia zákonodarného orgánu však tejto požiadavke nevyhoveli, keďže za hlasovalo 59 zo 124 prítomných poslancov.

Žilinka nemôže byť ticho

„Práve som prišiel do Národnej rady Slovenskej republiky, kde sa o 13:00 začína schôdza s jediným bodom programu: Návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických,” uviedol Žilinka na sociálnej sieti s tým, že nemôže byť ticho.

K hlasovaniu zrejme ešte nedôjde

Poslanci sa budú v utorok na mimoriadnej schôdzi od 13:00 zaoberať odsúhlasením Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických.

O zvolanie schôdze požiadalo viac ako 30 vládnych poslancov. Je málo pravdepodobné, že by sa o dohode hlasovalo v parlamente už v utorok. Očakáva sa k nej búrlivá a zrejme aj dlhá diskusia.

Viac k témam: dohoda o obrannej spolupráci, Mimoriadna schôdza parlamentu, obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka chcel vystúpiť v rozprave k obrannej dohode, poslanci mu to však nedovolili © SITA Všetky práva vyhradené.