Fico chcel od Sulíka vysvedčenie, cenu ranča v Austrálii a varuje pred sociálnymi výbuchmi (video)

26.10.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. októbra 12:09

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na schôdzi Národnej rady SR venovanej odvolávaniu ministra hospodárstva Richarda Sulíka prekvapivo nepožiadal ministra o opatrenia k zdražovaniu energií.

Ranč v Austrálii a vysvedčenie

Bývalého trojnásobného premiéra zaujímalo maturitné vysvedčenie ministra Sulíka a zakúpený ranč v Austrálii. Fico má informácie, že maturitné vysvedčenie ministra bolo sfalšované.

Predsedu Smeru-SD zaujíma aj za koľko kúpil minister Sulík ranč v Austrálii, ako aj kto sú ďalší dvaja jeho vlastníci. „Žiadam o poskytnutie týchto informácií, inak táto schôdza nemá zmysel,“ povedal v pléne Fico.

Napätá sociálna situácia

Slovensko majú podľa Fica na jar čakať pre nečinnosť vlády aj sociálne výbuchy. „Znovu varujem. Ak vláda nepredloží realistický plán boja proti zdražovaniu vo všetkých oblastiach, čakajte na jar sociálne výbuchy. A potom nehovorte lebo Smer, lebo Fico. Sociálna situácia je tak napätá,“ povedal v pléne.

Podľa šéfa smerákov zdražovanie by mohol utlmiť napríklad znovuzavedený bankový odvod, znížená daň z pridanej hodnoty na energie, zrušenie viacerých plánovaných výdavkov v plánovanom rozpočte či zníženie marží obchodných reťazcov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico chcel od Sulíka vysvedčenie, cenu ranča v Austrálii a varuje pred sociálnymi výbuchmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.