Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangy

0
Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangy

20.5.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 54 rokov zomrel japonský tvorca mangy Kentaró Miura. Smutnú správu oznámil jeho vydavateľ Hakusensha, podľa ktorého rodák z Čiby skonal ešte 6. mája v dôsledku akútnej disekcie aorty.

Miura bol známy najmä ako tvorca mangy Berserk, ktorá vychádzala od októbra 1989. Temné fantasy, ktoré sa odohráva v brutálnom svete inšpirovanom stredovekom, zanechalo stopu v dielach mnohých tvorcov. Ovplyvnilo videohry ako Dark Souls, Bloodborne alebo Final Fantasy a tiež mangy a anime, napríklad Kimecu no jaiba (Demon Slayer), Castlevania alebo Vagabond.

Miura začal s kreslením ešte ako chlapec a svoju prvú mangu publikoval ako desaťročný v školskom časopise. Oceňovaný tvorca bol síce známy najmä vďaka spomenutému Berserk, no pracoval na mnohých ďalších projektoch.

Na celom svete sa predalo viac ako 50 miliónov kópií mangy Berserk, čo z nej robí jednu z najpredávanejších manga sérií na svete. Vznikli podľa nej aj dva anime seriály a trilógia filmov.

Viac k témam: japonská manga, komiks, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangy © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu