10 trikov na balenie, ktoré by mal poznať každý cestovateľ

Kto z vás má rád balenie? Zakrútite ponožky do klbka, zložíte tričko a vyplníte rohy v kufri – napriek tomu sa zdá, že vaše veci nikdy celkom dobre v kufri nesedia, hoci sa veľmi snažíte.
A keď konečne zapnete zips na kufri (až keď si na neho sadnete), stále existuje ten nepríjemný pocit, že ste na niečo dôležité zabudli. Dobrou správou je, že sme zhromaždili najlepšie tipy na úsporu miesta. Sú od komunity Reddit OneBag, online fóra „venovaného umeniu minimalistického balenia“, ktoré vám uľahčí trápenie. Takže čítajte ďalej a nestresujte sa, lebo si pomôžete týmito hackami na balenie!

1. Vytvorte si baliaci zoznam

Nie je nič horšie ako si na letisku nechať odvážiť tašku a zaplatiť poplatok za pár kilogramov nad hmotnostným limitom. Našťastie jeden používateľ Redditu našiel riešenie s LighterPack, bezplatnou webovou stránkou, ktorá vám pomáha vizualizovať váš baliaci zoznam.
pixabay.com
Funguje to takto: Zadáte hmotnosť a množstvo každej položky (usporiadané podľa kategórie) a vytvorí sa graf, ktorý vám ukáže presne to, čo vás zaťažuje. Môžete dokonca previesť miery libier na kilogramy jedným kliknutím, čo je výhodné, keď cestujete medzinárodnými leteckými spoločnosťami. Ostatní používatelia Reddit poznamenali, že je to tiež veľká pomoc pri balení výstroja na dlhú pešiu cestu.

2. Vložte svoje toaletné potreby do kreatívnych nádob

To, že váš obľúbený produkt na vlasy alebo zubná pasta je v určitej nádobe, ešte neznamená, že tam musí zostať. Popremýšľajte o tom. Ak idete preč na jeden týždeň, skutočne potrebujete hydratačný krém v balení na tri mesiace? Odpoveď je NIE.
Ak vám niektorý zo základných produktov zaberá veľa miesta, buďte kreatívni a vyskúšajte, či nemôžete vziať menšiu tubu. Napríklad používateľ Reddit @joeyyacono zmenšil svoju nádobu na pomádu na oveľa menšiu tubu.

3. Umyte si oblečenie šampónom

Ak sa chystáte na dlhší výlet (alebo na veľa špinavých outdoorových aktivít), nevyhnete sa tomu, že si budete musieť vyprať bielizeň. Aby ste sa vyhli máchaniu vecí vo vani s čistiacim prostriedkom, používateľ Reddit @plaid-knight navrhuje, aby ste ho nahradili šampónom a vykonávali viac úloh naraz, keď ste v sprche – umyjete seba aj svoje oblečenie.
Odporúčajú tiež investovať do látok odolných voči zápachu, ako je napríklad merino vlna: „Moje ponožky a tričká sú z merino vlny a sú pár dní bez zápachu a dajú sa znova nosiť.“ Ďalší geniálny tip? Vezmite si so sebou čipkované spodné prádlo, ktoré dokáže na vzduchu uschnúť do niekoľkých minút.
pixabay.com

4. Stlačte svoje veci

Niekoľko predmetov sa zdá byť nemožné stlačiť: napríklad objemné batohy alebo ťažké fľaše s vodou. Existuje však niekoľko dômyselných riešení. Používateľ Reddit @SeattleHikeBike prisahá na balíček Osprey Stuff Pack, ktorý sa dá zložiť aj do malého vrecka.
Píše tiež: „Tie super ľahké nákupné tašky ako ChicoBags sú naozaj užitočné.“
Profesionálny tip: Skladacie fľaše na vodu – napríklad Vapur, Hydaway alebo Nomader – sú ultra prenosné, pretože sa dajú zložiť alebo sploštiť, aby sa vám do nich vošla taška.

5. Veci zabaľte do kocky

Zorganizovali ste si tašku tak, že to vyzerá ako hra Tetris, pričom každá položka sa perfektne hodí na svoje miesto. Ale trvá celé minúty, kým sa v ňom prehrabete, aby ste našli niečo, čo potrebujete. Používateľka Redditu @gilmergirl napísala: „Niekedy som používala baliacu kocku. Vložím všetky zásoby potrebné počas letu do jednej kocky, vytiahnem ju, keď nastupujem, a vrátim ju späť, keď pristanem.“
Ak nemáte kocku na balenie, píše, že používa aj crossbody kabelku Baggallini alebo kabelku Timbuk2, „ktorá perfektne stojí pod sedadlom leteckej spoločnosti a drží všetko presne tam, čo som tam vložila.“ Ďalší používateľ Reddit, @SeattleHikeBike, dodáva, že Tom Bihn je tiež vynikajúcou taškou na zabalenie kocky cez rameno.
pixabay.com

6. Vezmite si obliečku na vankúš so zipsom

Neuveríte, aký všestranný môže byť jednoduchý vankúšik na vašich cestách. Používateľ Reddit @laurensomm napísal: „Nezaberie vám veľa miesta, ale ak si ho zoberiete so sebou na cestu, môžete si dovnútra zabaliť kabát. a máte okamžite vankúš.“ Ďalší používateľ Redditu dodal, že slúži aj ako taška na prádlo. A ak máte ľanové obliečky na vankúše, mohli by sa tiež využiť ako úžasná alternatíva uterákov!

7. Usporiadajte oblečenie podľa kategórie

Inteligentné balenie niekedy nie je o úspore miesta, ale skôr o úspore drahocenného času. Balenie do kociek alebo iných organizérov vám môže pomôcť rýchlo sa zorientovať vo svojich veciach – bez toho, aby ste na zemi nechali chaotický kopec oblečenia. „Sú to v podstate moje zásuvky, keď cestujem,“ píše používateľ Reddit @mug3n. „Je pekné vytiahnuť kocku a vedieť, že v tejto mám iba topy, alebo táto má iba ponožky či spodné prádlo.“

8. Noste opasok na peniaze

Mohlo by sa to zdať ako nepotrebná položka, ale opasok stojí za pokoj v duši. Používateľ Redditu @FrantaB píše: „Aj keď to mnoho ľudí netuší, stále používam skrytý opasok kdekoľvek cestujem.“ Môže to byť trochu banálne, ale opasky na peniaze sú ľahké a dajú sa nosiť v lietadle, aby vám nezabrali viac miesta v batožine. Navyše sa budete cítiť bezpečne, že vaše kreditné karty a dokumenty budú chránené pred vreckármi.

9. Obujte si pohodlnú vychádzkovú obuv

Ako vám povie každý skúsený cestovateľ, spoľahlivá obuv je viac o funkčnosti ako o móde. Používateľ Reddit @ft_wanderer píše: „S Crocsmi som mal úžasné skúsenosti. Majú tendenciu vyrábať topánky, ktoré sú neuveriteľne ľahké a môžu vyzerať skutočne elegantne. Nikto by nemal podceňovať túto značku.“ A nezabudnite nosiť svoje najmohutnejšie topánky v lietadle namiesto toho, aby ste zbytočne míňali miesto tým, že si ich dáte do tašky.
pixabay.com

10. Nebaľte si predmety, ktoré nájdete v zahraničí

Pár vecí je lepšie nechať doma. Zvážte predmety, ktoré vám váš hotel pravdepodobne poskytne: mydlo, sušič na vlasy, uteráky atď. Používateľ Reddit @weekendedition napísal, že namiesto toho, aby si kúpil drahý zastrihávač fúzov, veľký aj ako cestovný, radšej zájde k holičovi, kde „sú vždy cool ľudia so skvelými príbehmi“. Používateľ Reddit @mind_the_gap súhlasí: „Toto je jedna z mojich najobľúbenejších vecí, ktoré robím, keď cestujem… Prídem do holičstva a tam rozprávam o svojich cestách.“

Zdroj: bestlifeonline.com