Najvyšší súd prepustil podnikateľa Kvietika z väzby, polícia ho však opätovne zadržala

0
Najvyšší súd prepustil podnikateľa Kvietika z väzby, polícia ho však opätovne zadržala

11.3.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. marca 15:45

Senát 3T Najvyššieho súdu SR (NS SR) prepustil podnikateľa Martina Kvietika z väzby na slobodu. Ten bol obvinený v rámci akcie Dobytkár. Najvyšší súd tak štvrtkovým rozhodnutím zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 26. februára.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. „Vzhľadom na celkovú dĺžku doposiaľ vykonanej kolúznej väzby a rozsah vykonaných procesných úkonov obava z kolúzneho konania obvineného pominula,“ uzavrel najvyšší súd.

Spravodajský portál Aktuality.sk však informoval o tom, že Kvietika po prepustení opätovne zadržala polícia. „Práve idem na jeho výsluch. Bol zadržaný kvôli novému obvineniu zo skutku z roku 2017. Usvedčujú ho dvaja kajúcnici. Zrejme pôjde aj nový návrh na väzbu. Do 48 hodín musia predložiť sudcovi všetky podklady a sudca rozhodne,“ povedal pre spomínaný portál advokát obvineného Dušan Ivan.

Nové obvinenie z prijímania úplatku Kvietikovi pred niekoľkými dňami vzniesol vyšetrovateľ v kauze Dobytkár. Polícia údajne prišla pri vyšetrovaní kauzy na zistenia, že Kvietik mal údajne za vybavenie miliónovej agrodotácie pre istú spoločnosť zobrať úplatok 180-tisíc eur.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

Viac k témam: akcia „Dobytkár“, kolúzna väzba, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd prepustil podnikateľa Kvietika z väzby, polícia ho však opätovne zadržala © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie