Počas OH v Paríži môžu premávať elektrické lietajúce taxíky, spočiatku pôjde len o experiment

0
Počas OH v Paríži môžu premávať elektrické lietajúce taxíky, spočiatku pôjde len o experiment

Existuje vysoká pravdepodobnosť, že počas tohtoročných olympijských hier v Paríži budú vo francúzskej metropole testovať malé elektricky poháňané lietajúce taxíky.

Olympijské hry sa začnú už o tri mesiace.

Povedal to Augustin de Romanet, predseda spoločnosti Aéroports de Paris, ktorá prevádzkuje parížske letiská. Podľa európskych orgánov pre leteckú certifikáciu však spočiatku takéto taxíky budú môcť prepravovať cestujúcich iba na experimentálnom základe, nie komerčne.

Ktorá Sloevnka bude na olympijských hrách niesť pochodeň?

„Veľmi dúfame, že budeme schopní experimentálne prepraviť cestujúcich, čo Parížu vydláždi cestu pre prvý let elektrického lietajúceho prostriedku s vertikálnym vzletom na svete,“ povedal De Romanet. Tvrdí, že lietajúci taxík je bezpečný: „Som pripravený vstúpiť na palubu.“

Kritici sa obávajú, že taxíky premávajúce nad Parížom budú hlučné a potenciálne nebezpečné, pričom budú dostupné len pre bohatých. Socialistická starostka Paríža Anne Hidalgová patrí medzi odporcov toho, aby počas olympijských hier lietali taxíky nad parížskym regiónom.

Zdroj: SITA.sk – Počas OH v Paríži môžu premávať elektrické lietajúce taxíky, spočiatku pôjde len o experiment © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie