12 najlepších lacných dovoleniek na pláži v Európe

0
12 najlepších lacných dovoleniek na pláži v Európe

Od kempovania pri Čiernom mori až po grécke drevené presklené domy, tieto skvelé miesta na pobyt v celej Európe začínajú v lete už od 50 eur na týždeň.

Všetky ceny sú najlacnejšie dostupné v období júl a august a vypočítané na maximálnu obsadenosť.

Menej ako 125 eur týždenne

1. Čierne more, Bulharsko

Camping Krapec je obklopený lesmi a štyri míle širokej piesočnatej pláže, ktorá je súčasťou prírodnej rezervácie na najsevernejšom bulharskom pobreží Čierneho mora, severne od letoviska Varna, neďaleko hraníc s Rumunskom. Areál má 300 tienistých stanových miest pod stromami, 80 miest pre karavany a päť typov bungalovov (celkovo 120). Bar Sunrise je v lete miestom na párty so živou hudbou, umeleckým festivalom a premietaním kina. Podáva rybie špeciality, domáce ovocie a zeleninu, ako aj studené pivá a domácu pálenku.

Cena: Od 35 eur na osobu za kempovanie na týždeň

2. Severné Grécko

Stany sú umiestnené medzi olivovníkmi, eukalyptami a borovicami vedľa dvoch súkromných pláží s bielym pieskom na rodinnom pozemku na polostrove Sithonia na Chalkidiki. Areti Camping & Bungalows má na prenájom aj 19 drevených chatiek a osem kamenných bungalovov. Táborníci môžu plávať na tri malé ostrovy v Egejskom mori 300 metrov od pevniny. Medzi ďalšie aktivity patrí vodné športy, tenis, volejbal a turistika. Najbližšie mesto je Neos Marmaras, vzdialené 10 km, a je to jednodňový výlet do skalných útvarov a kláštorov Meteora zapísaných na zozname UNESCO.

Cena: Od 63 EUR na osobu na sedem nocí v kempingu

3. Čierna Hora

MCM Camping sa nachádza na dlhej pláži ocenenej modrou vlajkou v južnej Čiernej Hore s miestami pod borovicami pre stany a karavany. K dispozícii sú tiež bungalovy s výhľadom do záhrady alebo na more a k zariadeniam patrí vonkajší bazén, detské ihrisko a gril. Je tu atmosféra plážového klubu s hojdačkami, ležadlami v štýle altánky a reštaurácia na piesku, ktorá je otvorená každú noc až do polnoci a ponúka tradičné čiernohorské jedlá, ako aj morské plody, pizzu a koktaily. Kemp je vzdialený štyri míle od pekného Ulcinju, ktorý má niekoľko pláží a opevnené staré mesto, neďaleko albánskych hraníc.

Cena: od 77 EUR na osobu na týždeň za kempovanie

4. Aranské ostrovy, Írsko

Tri kempingové polia majú výhľad na francúzsku pláž s bielym pieskom na Inis Mór, najväčšom z troch Aranských ostrovov v zálive Galway. Aran Islands Camping and Glamping má tiež 24 glampingových modulov, založených na starých kamenných chatrčiach v tvare včelieho úľa, v ktorých bývali náboženskí samotári a sú stále roztrúsené po ostrove. Budovy sú vyrobené z udržateľných materiálov – recepcia je vyrobená z kameňov vyplavených na pláž počas zimných búrok – a horúca voda a osvetlenie sú na solárnu energiu. Miesto je len kúsok od hlavného mesta ostrova Kilronan, ktoré sú obchody, bary, reštaurácie a trajektový prístav.

Cena: 105 eur pre dospelého na týždeň (pre deti od 70 eur) za kempovanie

Prečítajte si: Najlepšie krajiny na cetsovanie pre ženy

5. Costa Brava, Španielsko

Cala Llevado je zalesnený skalnatý kemping s výhľadom na veľkú zátoku, ku ktorému sa dostanete po strmých chodníkoch a schodoch. K dispozícii sú štyri pláže: veľká piesočnatá, kamienková, ktorá je vhodná na kajakovanie, jedna s barom a skalnatá zátoka pre nudistov.

Súčasťou areálu je aj veľký bazén s výhľadom na more a detský bazén. Miesta (stany, karavany a karavany) sú v borovicovom a korkovom lese, pričom tie najbližšie k moru sú vyhradené pre stany. K dispozícii sú aj mobilné domy a glamping moduly, ako aj bar s reštauráciou, obchod a detský klub. Miesto je dve míle od Tossa de Mar na pobreží Costa Brava, medzi Barcelonou a francúzskou hranicou.

Cena: Od 122,50 EUR na osobu za kempovanie na sedem nocí

Lacné ubytovanie v apartmáne pri mori (slovenský majiteľ) pre celú rodinu Valencii a na Mallorce.

Menej ako 260 eur týždenne

6. Slovinsko

Slovinsko má síce len 45 km pobrežia, ale Camping Adria ho využíva naplno, so šiestimi ihriskami priamo na pláži a mnohými ďalšími v blízkosti. Celkovo je tu 430 ihrísk rozložených na 17 hektároch, niektoré ďalej vzadu v boroviciach a cédroch. Pri mori je olympijský bazén so slanou vodou, centrum vodných športov, športový areál s plážovým volejbalom, posilňovňa a kúpele. Medzi reštaurácie a bary patrí taverna s výhľadom na more a plážová kaviareň. Kemp je súčasťou rezortu Adria Ankaran, ktorého súčasťou je hotel v bývalom benediktínskom kláštore. Rezort je vzdialený 10 minút od stredovekého prístavného mesta Koper, na polceste medzi Terstom v Taliansku a Piranom v Slovinsku.

Cena: Od 226 EUR na osobu za sedem nocí

7. Neďaleko Perpignanu, Francúzsko

V Saint-Cyprien, dedine neďaleko stredomorského mesta Perpignan, sa 28. apríla otvára nový apartmánový hotel na pobreží. Les Bulles de Mer má svetlé apartmány s 1 až 3 spálňami s terasami, prístupom na pláž, vonkajším bazénom s barom a reštauráciou, v ktorej sa podávajú jedlá z miestneho trhu. Hostia si môžu požičať paddleboardy a bicykle, denne si zacvičiť jogu a pilates a zbaviť sa stresu vo flotačných nádržiach v kúpeľoch. Bezplatná kyvadlová doprava premáva z pláže do centra dediny, ktorá má architektúru Cayrou, románsky kostol, krásnu galériu (založená na umeleckej zbierke maliara Françoisa Desnoyera) a katalánske festivaly.

Cena: Od 240 EUR na osobu na sedem nocí

8. Åboland, Fínsko

Brännskär, ostrov a stará rybárska usadlosť vo fínskom súostroví Åboland, je dobrodružnou destináciou pre milovníkov prírody s názvom Living Archipelago. K dispozícii sú pláže a náučný chodník, paddleboardy, kajaky, člny a požičovňa rybárov. Na prenájom sú zruby a od 1. júna pribudnú štyri zariadené stany, v ktorých sa môžu ubytovať až štyria ľudia, s výhľadom na more. K dispozícii sú kompostové toalety, sprchy, grily a pláž na kúpanie vzdialená 300 metrov. Raňajky je možné podávať v stane alebo v kaviarni či reštaurácii. Zážitok dopĺňa plážová sauna na drevo, táborák a pravidelná živá hudba.

Cena: Od 260 EUR na osobu za sedem nocí glampingu

Menej ako 360 eur týždenne

9. Guernsey

Šesť jednoduchých apartmánov má výhľad na veľkú piesočnatú zátoku Pembroke a 100 metrov od hotela sú rodinné apartmány The Bay pre dvoch až šiestich ľudí. Zdieľajú bazén, tenisový kurt a gril. Dve ďalšie pláže sú kúsok ďalej a hneď pri apartmánoch je niekoľko reštaurácií a autobusová zastávka do prístavu St Peter Port, „hlavného mesta ostrova“. Hostia môžu využiť zľavy na výlety na ostrov Herm. Guernsey sa nachádza medzi Francúzskom a Anglickom.

Cena: Od 307 eur na osobu za týždeň

10. Istria, Chorvátsko

„Prvé glampingové miesto v Chorvátsku“, Arena One 99, sa nachádza v borovicovom lese v Pomeri na južnom cípe Istrijského polostrova, neďaleko Medulinu a Puly. Dvesto chatových stanov pre dvoch až šiestich, má riadne postele a kúpeľne, súkromné terasy a špičkovú techniku (zvukové systémy Bose, kávovary Illy); väčšie stany majú kuchynku a druhú spálňu – niektoré majú dokonca ďalšie poschodie. K dispozícii je windsurfingové centrum na kamienkovej pláži Pomer, miesto na jogu v lese, saunu a vírivky, kúpeľné procedúry a plážový detský klub. Samoobslužné zariadenia majú na mieste obchod s potravinami, kaviareň, dva plážové bary a reštauráciu.

Cena: Od 317 EUR na osobu na týždeň

11. Severné Grécko

Pri pláži na polostrove Kassandra na Chalkidiki sedí trio ultramoderných drevených a presklených kabín. Tzv. iHouses majú obrovské posuvné sklenené dvere, balkóny orientované na more, otvorené obytné priestory s elegantným dreveným nábytkom vyrobeným na mieru a sprchy. Majú spoločnú vonkajšiu kuchyňu, drevenú terasu a gril – hostia si môžu kúpiť ryby z neďalekého malého prístavu. Pár krokov od hotela je pláž Paliouri, kde sa nachádza plážový bar a reštaurácia. Obec Paliouri je vzdialená 10 minút jazdy autom.

Cena: Od 375 eur na osobu za sedem nocí

12. Severné Francúzsko

Hotel Les Tourelles je bývalým domovom parfuméra Pierra Guerlaina, ktorý v 19. storočí spopularizoval letovisko Le Crotoy. Jeho dlhá piesočnatá pláž je jedinou v severnom Francúzsku orientovanou na juh a inšpirovala maliarov vrátane Sisley, Toulouse-Lautrec a Seurat. Dnes má 35-izbový hotel rovnaký panoramatický výhľad na záliv Somme, ale zariadenie je v modernejšom severskom štýle. K dispozícii je reštaurácia s ponukou morských plodov a terasa s výhľadom na pláž. Okolo zálivu z Le Crotoy do St Valery premáva parný vlak.

Cena: Od 355 eur na osobu za sedem nocí

Zdroj: essentialitaly.co.uk, tripulous.com

Ohodnoťte článok

3.3

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu