4 núdzové triky s mobilným telefónom, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli

0
4 núdzové triky s mobilným telefónom, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Foto: pixabay.com

Nikdy neviete, či vám v čase krízy nepomôže niektorý z týchto trikov. Väčšina z nás vlastní mobilný telefón, však? Vie však väčšina z nás používať svoj mobilný telefón v naliehavých krízových situáciách? Pravdepodobne nie.

Uprostred pandémie koronavírusu pomáha zostať veľmi informovaný a pripravený použiť každý nástroj, ktorý máme k dispozícii. Tu sú štyri jednoduché a často prehliadané tipy, ako používať svoj mobilný telefón v prípade núdze.

1. Telefóny iPhone majú špeciálne výstražné signály

Ak máte iPhone 7 alebo starší, rýchlym stlačením bočného (alebo horného) tlačidla päťkrát za sebou zahájite volanie tiesňových služieb. Keď vlastníte iPhone 8 alebo novší, stlačte a podržte bočné tlačidlo a jedno z tlačidiel hlasitosti, kým sa nezobrazí posúvač núdzového SOS, potom potiahnite posúvač núdzového SOS a zavolajte na číslo 112. Ak budete naďalej držať bočné tlačidlo a tlačidlo hlasitosti a neposúvajte posúvač, začne sa odpočítavanie a zaznie upozornenie. Ak podržíte tlačidlá, kým sa odpočítavanie neskončí, váš iPhone automaticky zavolá tiesňové linky.

Prečítajte si: 3 najlepšie aplikácie, ktoré sme objavili počas korony

2. Androidy posielajú správy štyrom núdzovým kontaktom

Pre zariadenia so systémom Android je služba odlišná. Funkcia Android SOS nezavolá 112 za vás, ale telefón zachytí fotografie a zvuk a pošle textové správy až štyrom ľuďom, ktorých si vyberiete. Toto všetko musíte nastaviť skôr, ako dôjde k núdzovej situácii. Ak ste v situácii, že potrebujete pomoc, stačí už len stlačiť 3x alebo 4x bočné tlačidlo a telefón automaticky pošle správu vašim kontaktom aj s uvedením polohy, kde sa nachádzate. Tiež je možné zdieľať audio súbor, po spustení SOS signálu sa automaticky začne nahrávať aj obraz aj zvuk a pošle sa to vášmu kontaktu vo forme MMS.

3. Môžete otestovať signál svojho telefónu bez “paličiek”

Zobrazujú sa paličky signálu, ale nemôžete sa dovolať textovej správy alebo hovoru? S týmto jednoduchým tipom môžete konkrétne vidieť, aký silný je váš signál: Zavolajte na *3001#12345#*, čím sa spustí nástroj na testovanie v teréne Field test mode. V hornej časti ľavej strany obrazovky potom uvidíte znak „-“, za ktorým bude nasledovať číslo, ktoré označuje, či máte signál, kde sa nachádzate. Skóre -50 je ideálne, pričom -120 je veľmi zlé.Tento nástroj však funguje len na niektorých typoch telefónov.

4. V prípade núdze majte telefón vždy zapnutý

Nemôžete zavolať? Nechajte svoj telefón zapnutý! Ak ste v núdzovej situácii, existuje šanca, že vás niekto príde hľadať. Všetky smartfóny sú vybavené službami GPS, ktoré môžu orgány, ktoré hľadajú vašu polohu, pomerne ľahko sledovať.

Zdroj: bestlifeonline.com

Predošlý Príroda na Slovensku je ľahšia o vyše 5 ton odpadu
Pokračovať Jaroslav prekypuje radosťou zo života
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu