Tri najlepšie aplikácie, ktoré sme objavili počas karantény

0
Tri najlepšie aplikácie, ktoré sme objavili počas karantény
Foto: pexels.com

Počas pandémie koronavírusu sa ľudia rozdelili do dvoch skupín – tí, ktorí nestíhajú, napríklad mamy detí, ktoré museli pracovať, vzdelávať deti a variť pre celú rodinu, alebo tí druhí, ktorí majú počas koronavírusu viac času.

Ak patríte do druhej skupiny, alebo po nástupe detí do škôl všetko stíhate, prinášame vám tri tipy na skvelé aplikácie.

1. Nauč sa jazyk s aplikáciou Tandem

Chcete sa naučiť jazyk? Najlepšou cestou je komunikácia. Na platforme Tandem si môžete vyskúšať reálny rozhovor prostredníctvom online chatu s niekým z krajiny, ktorej reč sa chcete naučiť.

Okrem materskej reči je dobré zadať ešte jednu navyše (napr. angličtinu), aby ste sa zobrazili ľuďom, ktorí si chcú zlepšiť svoju angličtinu. Ťažko nájdete niekoho, kto sa chce naučiť po slovensky:). Potom zadáte jazyk, v ktorom sa chcete zlepšovať, v mojom prípade to bola španielčina. Vytvoríte si profil a môžete určiť témy, o ktorých sa chcete rozprávať. Následne vás budú kontaktovať záujemci o rozhovor, ale aj vy môžete proaktívne niekoho osloviť, napríklad na základe veku alebo záľub. V profile sa u každého dočítate, aký má vek, odkiaľ pochádza a aké má záujmy. Môžete sa orientovať aj podľa referencie, ktorú majú niektorí uvedenú v profile, alebo podľa fotografie.

2. Prečítajte si knihu v Kindle

Čítajte kedykoľvek a kdekoľvek – v autobuse, po prestávke, v posteli – nikdy nemusíte mať pri sebe knihu. Aplikácia Kindle, navrhnutá pre milovníkov kníh, vám dá na dosah ruky milióny kníh, časopisov, novín, a nájdete tam aj komiksy a mangá.

Vyberte si z viac ako šiestich miliónov kníh Kindle (vrátane kníh so zvukovým prerozprávaním), časopisov, zvukových kníh a komiksu a začnite čítať za pár sekúnd. Preskúmajte nové vydania, najpredávanejšie na Amazone a žánre, ako sú romány, romantika, sci-fi, detské knihy, náboženstvo, literatúra faktu a ďalšie. Vyskúšajte akúkoľvek knihu pred nákupom pomocou bezplatnej vzorky.

Ak sa prihlásite sa na odber služby Kindle Unlimited, môžete si užívať neobmedzené čítanie a počúvanie. Preskúmajte viac ako 1 milión titulov, tisíce zvukových kníh a aktuálne časopisy iba za 9,99 dolárov mesačne. Viac ako 1 000 kníh, časopisov, komiksov sú súčasťou Amazon Prime.

Prečítajte si aj článok, najlepšie aplikácie pre biznis a plánovanie

3. Buď fit s 7 minute

7 minute je názov pre aplikáciu so 7-minútovým cvičením. Ako dlho trvá, kým sa budete cítiť fit? Myslíte, že vám 7 minút bude stačiť? Nie je to veľa, ale na začiatok je aj krátke cvičenie lepšie ako nič. Aplikácia 7-minútového cvičenia je spôsobom, ako sa dostať do kondície. Naplánuje vám veľa tréningov s vysokou intenzitou, ktoré sa zmestia do času sedem minút, čo z nej robí ideálny spôsob, ako začať s cvičením. Aplikácia ponúka fitness vedenie prostredníctvom 12 cvičení, ktoré si vyžadujú pomôcky ako iba stoličku a stenu.

Ak si chcete dať pozor na stravu, je tu aplikácia MyFitnessPal Calorie Tracker. Ak chcete schudnúť a dostať sa do formy, musíte začať počítať tieto kalórie a táto aplikácia od MyFitnessPal je ľahký, prístupný a úplne bezplatný spôsob, ako to urobiť.


Foto: pexels.com

žiadne príspevky na zobrazenie