5 vecí, ktoré ľudia ľutujú, že majú vo svojich domácnostiach

0
5 vecí, ktoré ľudia ľutujú, že majú vo svojich domácnostiach
Foto: pixabay.com

Ruku na srdce – máte v domácnosti veci, ktoré sú plne využívané? Podľa nedávneho prieskumu sa zistilo, že ľudia nie sú takí nadšení z nového krbu alebo drevených podláh.

Ak ste ako väčšina ľudí, máte aspoň občas výčitky ohľadne jednotlivých prvkov vo vašej domácnosti – a počas karantény ste pravdepodobne ešte viac začali uvažovať o veciach, ktoré sú doma zbytočné.

Či už sú to kvetinové tapety v kúpeľni alebo úchytky na kuchynských skrinkách, nič nie je horšie ako výčitka, ktorá nám napadne po kúpe nejakej drahšej veci. Aby sme získali prehľad o tom, čoho by sa majitelia domov najradšej zbavili, pozreli sme sa na národný prieskum spoločnosti Eerie Insurance z roku 2019, ktorý sa uskutočnil medzi 500 majiteľmi domov v USA.

Majitelia boli požiadaní, aby opísali, ktoré veci by najradšej vo svojom dome vymenili. Väčšina z nich (53%) uviedla, že by nič nezmenila a že sú spokojní s vecami, ktoré si vybrali. Zvyšných 47% však pripustilo určitú ľútosť. Čo im teda doma najviac vadí?

1. Podlahy z tvrdého dreva

Pri kúpe nového domu sa ľudia skôr rozhodnú pre domy s podlahami z dreva ako pre domy s kobercami alebo zastaralými dlaždicami. Na prvý pohľad poskytuje podlaha z tvrdého dreva elegantnejší vzhľad a zdá sa, že sa ľahko čistí. 9,2 percenta opýtaných majiteľov domov však uviedlo, že ľutuje, že majú na podlahách lesklé tvrdé drevo.

2. Žulový obklad

Žula vždy žiari jasnejšie, keď je v dome niekoho iného – aspoň podľa prieskumu. Aj keď žula môže na prvý pohľad vyzerať nádherne, ťažkosti so zachovaním jej estetickej príťažlivosti sú iba jedným z dôvodov, prečo takmer 8 percent účastníkov prieskumu uviedlo, že ľutuje, že použili tento materiál na kuchynskú linku. Až teda nabudúce budete chcieť prerobiť kuchyňu alebo kúpeľňu, zvážte radšej mramorové, betónové alebo dosky z kremeňa.

Foto: pixabay.com

3. Spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele

Spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele si už roky monopolizujú trh, ale zdá sa, že nie všetci – presnejšie 7,6 percenta respondentov – nie sú vôbec nadšení, že majú doma týchto nie veľmi pôvabných domácich pomocníkov. Pri vyberaní kuchynských doplnkov je dobré zvážiť niektoré alternatívne možnosti, napríklad obloženie drevom, voľba matne čiernej alebo výber zariadenia s retro vzhľadom.

Prečítajte si článok o 10 najväčších zaujímavostiach o Facebooku

4. Krb

Krb sa môže zdať ako veľmi dobrá voľba, keď je uprostred zimy, vonku sneží a vy sa s partnerom túlite. Táto praktická domáca funkcia krbu je však užitočná iba niekoľko mesiacov. Pre väčšiu časť roka krby väčšinou len zhromažďujú nečistoty, sadze a prach. Môžu tiež obmedziť veľkosť priestoru na stene pre nábytok a iné dekorácie, alebo televízor. Preto 7,4 percenta respondentov uviedlo, že ľutuje, že majú vo svojich domovoch tento zdroj prievanu.

5. Palubová podlaha

Mať vonkajšiu terasu na socializáciu a grilovanie môže byť skvelá vec, ale svojou rozlohou môže znížiť metráž voľného priestoru na dvore. Takáto podlaha vás však môže obmedzovať robiť činnosti ako napríklad umiestnenie bazéna alebo pestovanie zeleniny či kvetov v záhrade. Alebo zavadzia deťom pri hraní loptových hier. Až 7,2 percenta opýtaných majiteľov domov umiestnenie podlahy do exteriéru ľutuje.

pixabay.com

Zdroj: bestlifeonline.com, zdroj foto: pixabay.com

Predošlý Ste závislí na mobile? Pozrite si týchto 7 znakov!
Pokračovať Klbko
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie