7 tipov, ako sa rýchlo schladíte

0
7 tipov, ako sa rýchlo schladíte

Slnečné svetlo je nevyhnutné na reguláciu funkcií nášho tela a spánkových schém. Zlepšuje našu náladu, pohodu a celkové zdravie. Okrem toho, slnečné svetlo stimuluje metabolizmus a krvný obeh, má priaznivý vplyv na imunitný systém. Všetky tieto výhody premieňajú slnečné svetlo na niečo viac než len na zdroj potešenia – je to nevyhnutný prvok našej existencie a dobrého zdravia.

Keď je ho však veľa a prejavuje sa v plnej sile, spôsobuje nám niekoľko nepríjemných pocitov.

V prvom rade sú to vysoké teploty, pod vplyvom ktorých dehydrovaný organizmus kolabuje a ešte  negatívne účinky UV žiarenia na pokožku. Vplyv vysokých teplôt nás núti si doma zaobstarať  správnu klímu a vetranie, ktoré telo aspoň trochu schladia. My vám ale predstavíme niekoľko ďalších tipov, vďaka ktorým prežijete vysoké horúčavy bez následkov a ujme na zdraví, ktoré zároveň  nijako neovplyvnia váš rozpočet .

1. Ochlaďte si zápästia

Už ste si niekedy všimli, že opice si lížu zápästie? Na zníženie telesnej teploty tela je to ideálny recept. Vy si ich jednoducho oplachujte studenou vodou po dobu 10 sekúnd.

Takzvané „horúce miesta“, vrátane zadnej časti krku, kolien a nôh, si môžete utrieť chladným, vlhkým uterákom. Efekt môžete zvýšiť vloženým uteráka do mrazničky.

2. Zatiahnite rolety

Mnohé z tých aktuálnych sú moderné a dokážu dodať budove alebo samotnému oknu úplne iný architektonický štýl. Ich výhodou je, že dokážu zachytiť alebo odraziť pomernú časť slnečných lúčov, vďaka čomu máte doma chladnejšie. Nezabudnite si ale nové vonkajšie rolety zatiahnuť v pravý čas.

3. Zložte kovové šperky

Príslušenstvo z ťažkých kovov absorbuje teplo, ktoré potom prijíma aj naše telo. Ak sa tomu chcete vyhnúť, zložte si šperky dole, osprchujte sa vlažnou vodou a sadnite sa na terasu, kde si v pohodlí tieňa markízy, ktorý sa odráža od luxusnej exteriérovej dlažby, príjemne odpočiniete.

4. Skúste spať na podlahe

Teplý vzduch stúpa, takže čím vyššie bude položená vaša posteľ, tým viac budete pociťovať vysokú teplotu. Spánok na matraci položenej na podlahe je ďalším spôsobom, ako to počas tropickej noci prežiť. Nezabudnite si pritom večer vyvetrať, čo vám možno pripomenie, že je konečne čas na lepšie siete proti hmyzu.

5. Vyrobte si osviežujúci deodorant

Pripravte si lístky mäty a zachlaďte ich v chladničke. Vložte ich do rozprašovača s minimálnym obsahom vlažnej vody a jemne sa týmto roztokom občas postriekajte.

6. Pite viac vody

Voda v tele sa dokáže v dôsledku našej fyzickej aktivity veľmi rýchlo stratiť. V horúcom počasí to platí dvojnásobne. Preto si svoju hladinu vody v tele sledujte.

7. Dopĺňajte vitamíny

Formou čerstvej zeleniny a ovocia je to v lete naozaj jednoduché. Vitamín B6, B5, vápnik a vitamín D pomáhajú zbaviť sa prebytočnej tekutiny.

Vyskúšajte a uvidíte, že to v daný okamih zaberie, prípadne nám prezraďte vaše osvedčené recepty, ako sa počas horúcich dní schladiť.

žiadne príspevky na zobrazenie