Ako predávať na Ebay – 1. časť

3
Ako predávať na Ebay – 1. časť
Foto: pexels.com

Máte produkt, ktorý by ste rady dostali za hranice Slovenska a exportovali ho do zahraničia?

Napríklad, keď ste hande-made tvorkyňa, určite ste sa zamýšľali nad tým, akým spôsobom svoju tvorbu speňažiť. Iste, na Slovensku existujú hand-made portály, kde môžete ponúknuť svoje výrobky. Avšak, trh na Slovensku je dosť malý, a vzhľadom na vysoký počet tvorcov, je veľmi ťazké uspieť v konkurencii.

Musím priznať, že mňa ako prvý napadol portál Etsy. Je to jedna z možností a určite nechcem odrádzať, ale má niektoré nevýhody – za každú vec, ktorú do systému nahodíte, platíte poplatok. Rozoberiem to bližšie v nasledujúcom článku. Ďalšou platformou je Amazon, kde však musíte predávať pod vlastnou značkou – logom, webom, a s čiarovým kódom (UPC/EAN kód), čo taktiež považujem za nevýhodu.

Ak túžite predávať medzinárodne, skúste ebay. Pokúsim sa v niekoľkých krokoch vysvetliť, ako na to.

 • Prvým krokom je založenie účtu na platobnej bráne paypal – všetko je veľmi intuitívne, stačí vyplniť zopár údajov ako meno, adresa a hlavne číslo vašej platobnej karty. Nemusíte sa obávať, cez paypal je platba bezpečná a chráni vás pred neférovými praktikami predajcov – ak si napríklad niečo cez ebay kúpite, a nepríde to v 100% stave alebo vôbec, môžete takúto platbu reklamovať a paypal vaše peniaze na ceste zastaví, kým sa reklamácie nedorieši.

Aký je presný postup na založenie konta na paypal-i, sa dočítate v tomto článku.

 • Založte si konto na ebayi – postupujete taktiež veľmi jednoducho, zvolíte si biznis účet (je to vhodné napríklad preto, že cez biznis konto môžete zadávať aj reklamu), vypíšete svoje údaje, obchodné meno, krajinu a pod. V ďalšom kroku si volíte svoj nick (najlepšie niečo všeobecné, medzinárodné a zapamätateľné, aby ste neodradili zákazníkov).
ebay, konto, ucet, prihlasenie, nakup
Foto: ebay.com
 • Urobte si krátky prieskum na ebayi – zadajte do vyhľadávača kľúčové slovo – ak napríklad vyrábate náhrdelníky z perlových koráliek, skúste zadať „pearl beads necklace“ – pravdepodobne vám vyhodí podobné produkty, a vy uvidíte cenu, za akú sa daný produkt predáva, a hlavne, či budete svojou tvorbou originálny. Kľúčom je nájsť dieru na trhu.
 • Tip: ideálne, aby to bolo niečo menšie, čo sa dobre balí, nezničí, a jednoducho posiela poštou, aby ste neplatili veľa za poštovné.

Zopár tipov na uplatnenie sa na ebay-i:

 • Tie, ktoré vyrábate napríklad miniatúry z fima, môžete svojou tvorbou zabodovať – originálne postavičky malých víl alebo bábätiek sa pohybujú okolo 150 EUR vrátane poštovného.
babika, ebay, polymer, zivica
Foto: ebay.com, bettymoni64
 • Sujtášových náušníc je tam určite menej ako na slovenských hand-made portáloch – ich cena sa pohybuje okolo 40 EUR vrátane poštovného

  sujtasove nausnice, sujtasky, soutache, ebay
  Foto: ebay.com, silmarille
 • V ponuke na ebay-i je málo náhrdelníkov vytvorených zo sklenených brúsených korálok, ceny sa pohybujú od 30 EUR aj s poštovným, a hlavne, nie je tam veľká konkurencia, čiže aj tam vidím potenciál.
obojok, gothic, korálkový, náhrdelník
Foto: ebay.com, fashionjewellery4you
 • Uspieť môžete aj s hand-made náhrdelníkmi z rôznych kovov, napríklad cínu, alebo šperkami so vsadenými kameňmi, či rozličnými umeleckými ozdobami – napr. drôtenými šperkami…

O tom, ako postupovať pri zadávaní svojich výrobkov do svojho zoznamu produktov na ebayi, sa dozviete v ďalšom článku…

Saša

žiadne príspevky na zobrazenie

3 KOMENTÁRE

  • Ano, je to tak, ako pisete – navyse, ked predajci daju vyssiu sumu za postovne, pri vrateni tovaru kupujucim, je predajca povinny vratit iba tu sumu, ktoru tvori cena za tovar a nezaratava sa tam postovne, tak si moze byt isty, ze aj ked bude niekto nieco reklamovat, aspon to „postovne“ mu zostane.