Ako vybrať správne granuly pre šteniatko?

0
Ako vybrať správne granuly pre šteniatko?

Ak rozmýšľate nad kúpou malého psíka, šteniatka, treba vopred premyslieť aj to, aké krmivo mu budeme dávať, aby bolo vhodné pre jeho rast, vývoj a zdravie. Základom stravy aj malého šteniatka musí byť jednoznačne mäso, keďže psi sú mäsožravci. Preto je dôležité sledovať na obale granúl zloženie a umiestnenie mäsa v danej nutričnej tabuľke. Ak sa nachádza na prvom mieste, vieme, že ide o kvalitné granuly.

Dôležité sú aj vitamíny a vláknina

Už vieme, že psi potrebujú v prvom rade mäso, aby dopĺňali bielkoviny proteíny. Ale spolu s ním sú pre nich rovnako dôležité vitamíny, uhlohydráty, vláknina či podpora pohybového aparátu.

Toto všetko by sme si mali všímať na obale granúl pre šteniatka, aby sme kúpili tie správne. Samozrejme, treba zohľadniť aj rasu psíka, hmotnosť, aktivitu vek. Strava je pre zvieratá rovnako dôležitá ako pre ľudí, a preto by sme jej výberu mali venovať maximálnu pozornosť. A už od útleho veku psíka, keď je ešte malým šteniatkom, je dôležité, aby dostával tú najkvalitnejšiu stravu v podobe granúl, ktoré podporia jeho zdravý rastvývoj.

Prečítajte si aj: Aj psy majú pubertu, podľa vedcov vtedy menej reagujú na majiteľov

Kvalita za rozumnú cenu

Vybrať to najlepšie a kvalitné krmivo pre psov rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou. Je to trochu sťažené aj tým, že na trhu existuje množstvo rôznych druhov krmiva či granúl pre psov a nikdy vopred nevieme, ktoré sú tie správne pre nášho miláčika.

Možno nám môže pomôcť zopár rád alebo dobrých tipov, ktorými sa môžeme riadiť pri výbere správneho krmiva pre nášho psa. V prvom rade treba vziať do úvahy zdravotné špecifiká nášho psa. Každému psovi totiž vyhovuje a chutí vždy niečo iné. Nemali by sme sa nechať opantať reklamou na granuly, lebo nie vždy sľubuje kvalitu pre našich miláčikov. Nezabúdajme ani na to, že ak začíname s novým krmivom, na začiatok postačí aj menšie balenie. Dôležitú úlohu zohráva aj trávenie nášho psa, hlavne, ak má citlivé zažívanie alebo potravinovú alergiu. Vtedy treba výber krmiva určite dôkladne zvážiť a najmä preštudovať si jeho zloženie na obale.

Zdroj obrázku:

Bbearlyam / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu