Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika

Akú stratégiu preferuje Matovič? Verejné financie stoja podľa analytika pred obrovskou výzvou

Zdieľať

30.3.2021 (Webnoviny.sk) – Verejná kasa stojí pred obrovskou výzvou. Vysporiadať sa však s rekordným deficitom bude musieť podľa analytika INESS – Institute of Economic and Social Studies Radovana Ďuranu vládna koalícia, nielen nový minister financií.

„Základné piliere normalizácie rozpočtu budú v rukách koaličnej rady. Tieto piliere dosiaľ neboli zverejnené, rovnako nevieme, aká je preferovaná stratégia Matoviča,“ reagoval pre agentúru SITA analytik Ďurana na plánované vymenovanie Igora Matoviča za ministra financií.

K novému ministrovi financií sa nechcel vyjadriť Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). „My sa budeme vyjadrovať až k reálnym krokom, nie k osobám,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ INEKO Peter Goliaš.

Viac k témam: slovenske verejné financie, verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – Akú stratégiu preferuje Matovič? Verejné financie stoja podľa analytika pred obrovskou výzvou © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X