Aký je ideálny typ postavy podľa 65 000 žien? Toto vás asi prekvapí!

chlap
pixabay.com

Typ muža, o ktorom ženy hovoria, že ich priťahuje, nie je nevyhnutne taký, aký by ste očakávali.

Súčasná kultúra má tendenciu klásť obrovský dôraz na fyzický vzhľad. Ak prejdete okolo akéhokoľvek novinového stánku, uvidíte na obálkach lesklých časopisov rady vypracovaných brúch a svalnatých rúk. Herci a modelky, ktorých ľudia v Amerike alebo Európe zbožňujú, sú často v bezchybnej forme, takže môže byť šokom, že väčšina po tomto tele v skutočnosti netúži.

Podľa štúdie z roku 2018 je ideálnym typom postavy väčšiny žien „priemerné“ telo. Štúdia, ktorú uskutočnila výskumníčka Tanja Gerlach z univerzity v Göttingene, MyONE Condoms a Clue, je jedným z najväčších a najkomplexnejších prieskumov, ktoré sa doteraz uskutočnili o tom, čo ženy hľadajú u partnera – z dlhodobého aj krátkodobého hľadiska.

pixabay.com

Svalnaté telá nie sú až také populárne

Jedna z mnohých otázok, ktoré štúdia položila 64 860 ženám, bola, o aký typ postavy majú najväčší záujem. Podľa prieskumu neboli veľmi svalnaté telá až také populárne, za ideálne si ich vybralo len 2,5 percenta heterosexuálnych žien.

Skvelou správou pre priemerného muža na svete je, že úradujúci šampión pre ženy je „priemerného“ telesného typu. Prieskum zistil, že 44,8 percent žien chcelo „priemerný“ typ postavy, po ktorom nasledoval „fit, atletický“ typ postavy (34,8 percenta).

Prekvapivo väčšina žien verila, že typ postavy je len stredne dôležitý, pričom len 17,4 percenta žien uviedlo, že je pre nich veľmi dôležitý.

Dôležitejšia ako typ postavy bola výška

Väčšina heterosexuálnych žien pripisovala strednú až vysokú dôležitosť tomu, koľko meral ich potenciálny partner, pričom 32,6 percent žien považovalo výšku dlhodobého partnera za veľmi dôležitú. Väčšina žien (81,7 percenta) len chcela, aby bol ich partner vyšší ako oni.

muz
Foto: unsplash.com, Ben Parker

Niektoré ženy (10 percent) však chceli, aby bol ich partner od nich výrazne vyšší. Najdôležitejšími fyzickými črtami žien, ktoré si hľadajú dlhodobého partnera, boli podľa štúdie príťažlivý úsmev a príťažlivé oči.

Ak teda vaše telo nie je pripravené na titulnú stránku Sports Illustrated, netrápte sa – väčšina žien hľadá „priemerný“ typ postavy s láskavými očami a víťazným úsmevom. Osviežte sa na rande a buďte si istí svojou „priemernosťou“. A aby ste zistili, koľké zlozvyky spôsobia, že s vami niekto ukončí vzťah, prečítajte si tento článok.

Zdroj: bestlifeonline.com, pixabay.com