Matej Tóth má za sebou sústredenie v Taliansku, nachodil 530 kilometrov a na olympijskú sezónu je pripravený

Share

14.3.2021 (Webnoviny.sk) – Olympijský šampión v chôdzi na 50 km z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth má za sebou trojtýždňové sústredenie v talianskom vysokohorskom stredisku Melago. V dvojtisícovej nadmorskej výške nachodil dovedna 530 kilometrov.

V taliansko-rakúskom pohraničí si dožičil kvalitné “dvadsiatkárske” tréningy v tempe okolo štyroch minút na kilometer v kombinácii so solídnymi dlhými tréningmi od 30 do 35 kilometrov. “Myslím si, že na olympijskú sezónu som kvalitne a komplexne pripravený,” uviedol Tóth na webe Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Okrem 38-ročného rodáka z Nitry boli na sústredení i Mária Katerinka Czaková, Michal Morvay a Ľubomír Kubiš. Neskôr sa k nim pridala Češka Anežka Drahotová. Na tréningy dohliadal kouč Matej Spišiak a o svaly a šľachy elitných chodcov sa starali lekár MUDr. Pavol Hajmássy a fyzioterapeut Denis Freudenfeld.

Vzhľadom na pandemické obmedzenia sa mohli Slováci nerušene pripravovať v tzv. bubline. “Paradoxne – opatrenia nám padli vhod. Na tréning sme mali absolútny pokoj. V celej turistickej oblasti v doline Velalunga sme boli de facto iba my. Dokonca som trénoval aj na hlavnej ceste, ktorá je za normálnych okolností plná áut,” skonštatoval Tóth.

Viac k témam: chodec, Koronavírus, pandemické opatrenia, trening
Zdroj: Webnoviny.sk – Matej Tóth má za sebou sústredenie v Taliansku, nachodil 530 kilometrov a na olympijskú sezónu je pripravený © SITA Všetky práva vyhradené.