Bulharsko zaradilo Slovensko medzi krajiny s prísnejším režimom pre vstup, je potrebné mať test a COVID pas

19.2.2022 (Webnoviny.sk) – Bulharsko zaradilo Slovenskú republiku do takzvanej tmavočervenej zóny, na ktorú sa viažu prísnejšie podmienky vstupu do krajiny.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Vyžaduje sa PCR test

Cestujúci zo Slovenska musia s platnosťou od štvrtka 17. februára pri vstupe na územie Bulharska predložiť buď doklad o plnohodnotnom zaočkovaní, potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19, a zároveň musia predložiť negatívny výsledok PCR testu, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín pred vstupom do Bulharska.

Viac o téme: Koronavírus

„Osoby, ktoré sa preukážu platným digitálnym COVID certifikátom o očkovaní treťou posilňujúcou dávkou, nemusia pri vstupe do Bulharska predkladať negatívny výsledok PCR testu,“ pripomína rezort diplomacie.

Doklady v angličtine

MZVEZ SR pripomína, že digitálny COVID certifikát Európskej únie (EÚ) o očkovaní je platný od 15 do 270 dní od dátumu podania poslednej očkovacej dávky a digitálny COVID certifikát EÚ o prekonaní COVID-19 je platný od 11 do 180 dní od dátumu pozitívneho výsledku na COVID-19.

„Doklady použité pri vstupe odporúčame mať vyhotovené v anglickom jazyku, uložené napríklad v mobilnom telefóne, tablete a pre istotu aj vytlačené,“ uzatvára slovenský rezort diplomacie.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharsko zaradilo Slovensko medzi krajiny s prísnejším režimom pre vstup, je potrebné mať test a COVID pas © SITA Všetky práva vyhradené.