Česi si obľúbili slovenskú Gemerku a jej prameň musí ísť na plný výkon

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská minerálna voda Gemerka dobýja český trh. Spoločnosť BUDIŠ, a.s. do portfólia ktorej Gemerka patrí, zaznamenáva už od začiatku roka 2022 v Česku prudký nárast dopytu po tejto slovenskej minerálke. Nárast je tak veľký, že približne sto metrov hlboký vrt v Tornali, kde sa Gemerka čerpá, ide už niekoľko mesiacov na sto percentný výkon.

„Objemy predaja v Čechách ešte stále rýchlym tempom rastú, ale už dnes sa dá povedať, že český dopyt po Gemerke medziročne vzrástol približne na dvojnásobok predaja na Slovensku, čo predstavuje medziročný nárast o tristo percent v Čechách. To je vysoké číslo a aby sme uspokojili český aj slovenský trh a vedeli držať aj primerané zásoby, musíme náš vrt v Tornali udržiavať už niekoľko mesiacov v absolútne plnom výkone,“ povedal Juraj Slaninka, riaditeľ nealko segmentu BUDIŠ, a.s.

Zatiaľ podľa jeho slov disponuje firma dostatočnými kapacitami na uspokojenie potrieb zákazníkov. Pokiaľ by však pokračoval súčasný trend rastu dopytu, bude musieť zvážiť aj obmedzenie dodávok pre český trh. „Nikto na Slovensku, kto má rád Gemerku, sa nemusí obávať. Slovensko pre nás ostáva prioritou,“ uviedol ďalej Juraj Slaninka.

Gemerka patrí medzi najznámejšie slovenské minerálky a pýši sa predovšetkým ideálnym pomerom obsahu magnézia a kalcia (1:3), čo je vedecky uznaný optimálny pomer pre prirodzené vstrebávanie oboch týchto minerálov do ľudského tela. Vedecká štúdia z roku 2021 dokázala, že ľudské telo pri pravidelnom pití Gemerky veľmi účinne vstrebáva magnézium.

„Slovensko je uznávaná vodná veľmoc a máme tu obrovské množstvo prameňov kvalitných vôd, ktoré pokrýva prakticky celé známe spektrum. Gemerka je v tomto zozname určite medzi tými prvými,“ dodal na záver Juraj Slaninka zo spoločnosti BUDIŠ, a.s.

Informačný servis

Viac k témam: Gemerka, Minerálna voda, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Česi si obľúbili slovenskú Gemerku a jej prameň musí ísť na plný výkon © SITA Všetky práva vyhradené.