Česko-Slovenský ples sa blíži. V predaji sú posledné vstupenky     

0
Česko-Slovenský ples sa blíži. V predaji sú posledné vstupenky     
československý ples

Milovníci tanca, hudby, jedla a zábavy na tej najvyššej úrovni a najlepšej kvality sa stretnú už o necelý mesiac v pražskom Obecnom dome na prestížnom vrchole plesovej sezóny, 7. ročníku Česko-Slovenského plesu.

Zdroj: Česko-Slovenský ples / Foto: Pavel Dvořák

Jedna z najočakávanejších udalostí roka prinesie opäť to najlepšie po všetkých stránkach hudobnej, programovej, kulinárskej či estetickej. Ako je už pri Česko-Slovenskom plese zvykom, necelý mesiac pred konaním podujatia sú takmer všetky vstupenky vypredané. 

Zrušené vystúpenie i nová hviezda v programe 

V programe Česko-Slovenského plesu nastala v týchto dňoch nečakaná zmena. Svoje vystúpenie musela zrušiť jedna z hlavných hviezd: Eva Pilarová bohužiaľ z dôvodov pretrvávajúcich zdravotných problémov na tohtoročnom Česko-Slovenskom plese nevystúpi. Pani Pilarovej prajeme skoré uzdravenie.” Vzápätí po zverejnení tejto informácie zároveň organizátori oznámili meno novej hviezdy, ktorá do programu pribudla: Na Česko-Slovenskom plese 2020 vystúpi Tereza Mašková. Víťazka Česko Slovenskej SuperStar s nádherným hlasom. V podaní Terezy sa môžete tešiť i na poctu Věre Špinarovej a krásnu skladbu Jednoho dne se vrátíš,” informovali organizátori podujatia na oficiálnych sociálnych sieťach plesu. 

https://www.instagram.com/p/B7LYVycnQM4/

V programe bolo v týchto dňoch odtajnené ďalšie hudobné prekvapenie špeciálna pocta jednej z najmilovanejších legiend v histórii našej hudby Karolovi Duchoňovi v podaní zoskupenia Duchoňovci. Prirovnanie “Slovenský Tom Jones”, ktoré si vyslúžil od nemeckých kritikov, sa ujalo a dodnes si ho pamätajú fanúšikovia na Slovensku i v Česku. Vystúpenie Duchoňovcov na Česko-Slovenskom plese bude poctou k jeho nedožitým 70. narodeninám.

Hostia Česko-Slovenského plesu sa tento rok zabavia tiež počas vystúpení Richarda Müllera,  Leony Machálkovej, Emmy Drobnej, Martina Chodúra a ďalších. 

Všetky detaily programu a zoznam účinkujúcich nájdu hostia na tomto linku: https://ceskoslovenskyples.cz/program.html

To najlepšie z Trenčianskeho kraja a Zlínskeho kraja

Už po piatykrát sa ples vráti ku svojej každoročnej tradícii, ktorá si získava medzi jeho návštevníkmi čoraz väčšiu obľubu priestor v rámci programu dostanú vybrané slovenské a české partnerské kraje a regióny, ktorých čelní predstavitelia plesu udelili, resp. udelia svoje záštity. “Tento rok ples symbolicky odprezentuje na slovenskej strane Trenčiansky samosprávny kraj a Zlínsky kraj, na strane českej,” prezrádza riaditeľ plesu Radovan Čaplovič. Vďaka tomu si návštevníci plesu užijú i koncerty umelcov z daných regiónov, folklórne vystúpenia ľudových súborov a cimbalových muzík z oboch krajín a vychutnajú si regionálne kulinárske, vinárske a ďalšie špeciality.

Dramaturgia Česko-Slovenského plesu sa každý rok nesie v duchu významných osobností a okamihov v dejinách oboch krajín. Tieto osobnosti sú tento rok symbolicky spojené so spomínanými dvoma krajmi.  

Pozrite si aj malú galériu z minulého roka

V programe nadchádzajúceho ročníka bude špeciálne miesto patriť pripomienke 140. výročia narodenia jednej z najuznávanejších osobností slovenskej a československej  histórie – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý je rodákom z Trenčianskeho kraja. 

Jedným z najznámejších rodákov z moravského Zlínskeho kraja je významný český umelec 20. storočia, maliar a rytec Max Švabinský, ktorý sa veľkou mierou podieľal na zviditeľnení českého výtvarného umenia v celej Európe. V jednom z honosných priestorov Obecného domu zvanom  “Riegrův sál” dominuje dvojica nástenných malieb od Maxa Švabinského “České jaro”. Obrazy predstavujú dve skupiny významných českých literárnych, hudobných a výtvarných umelcov: spisovateľov Svatopluka Čecha, Jana Nerudu, Jaroslava Vrchlického, Boženu Němcovú, Julia Zeyera, sochára Josefa Václava Myslbeka, maliarov Mikoláša Alša a Josefa Mánesa a hudobných skladateľov Bedřicha Smetanu a Antonína Dvořáka.

So Zlínskym krajom sa spája aj ďalšia z plesových siení “Slovácký salonek”, ktorý sa pýši pôsobivou dekoratívnou nástropnou maľbou. Vyšívané dekorácie s drhanými závesmi s korálkami dokladajú um a zručnosť vtedajších umeleckých remeselníkov. Práve región Slovácka leží z väčšej časti v Zlínskom kraji.

Pocte geniu loci Obecného domu, jeho umeleckej, historickej a estetickej hodnote a umelcom, ktorí ju spoluvytvárali, bude tiež venovaná i tohtoročná kvetinová výzdoba a špeciálne objekty zdobiace hlavnú scénu Smetanovej siene.

Plesové menu ako prvotriedny kulinársky zážitok

O nezabudnuteľný kulinársky zážitok plesových hostí sa postará Francouzská restaurace Art Nouveau, pod vedením šéfkuchára Patrika Bečvářa, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů. Servírovaná galavečera v plesových sieňach a sálach Obecného domu bude pozostávať z 3-chodového menu šiestich lahodných pokrmov v špeciálnom “duet” servise:  

Kompletné plesové menu si návštevníci môžu pozrieť TU: 

https://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

Všetky dôležité informácie nájdu návštevníci tiež na oficiálnych sociálnych sieťach na profiloch Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram 

kanál You Tube 

Partneri Česko-Slovenského plesu 2020: 

Partneri: SPP – distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika, a.s., AA GOLD Company s.r.o., Asseco Central Europe, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s.,  ALIAZ – ocelové konstrukce, spol. s r.o., NDCon s.r.o., INTER Academy Czech Republic, ART OF WORD s.r.o., SLAVICA s.r.o., RWA Partners

Hlavní mediálni partneri: Česká televize, RTVSČeský rozhlas, Forbes CZ, Forbes SK, E15

Mediálni partneri: REFLEX, SPORT, MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY

Partnerom etikety a dress codu je spoločnosť GALARD

Informácie o vstupenkách na  www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii “Vstupenky” 

žiadne príspevky na zobrazenie