Čo je to Pinterest a prečo ho milujem?

2
Čo je to Pinterest a prečo ho milujem?

Už to bude pár rokov, čo som prepadla čaru Pinterestu. Pinterest pre mňa = more inšpirácie.

Pinterest je sociálna sieť založená na virtuálnych nástenkách, ktoré si postupne vytváraš. Môžeš ich priamo online prehliadať, zdieľať s inými ľuďmi, môžeš sledovať ich nástenky, pridávať im „páči sa mi“ alebo si pridať ich piny na vlastnú nástenku. Na svojom účte si vieš uložiť, teda pripnúť, všetko, čo sa ti páči, čo by si chcela, po čom túžiš, čo ťa inšpiruje, čo plánuješ vyrobiť, čo možno raz použiješ a čo si možno raz kúpiš (v tomto bode to naberá aj biznis zmysel). Svoj Pinterest môžeš použiť tiež ako Vision/Dream board online. Super je, že si v ňom pekne všetko kategorizuješ a tak vždy hneď nájdeš, čo práve potrebuješ. Pinterest je tvoja online kolekcia vizuálneho obsahu.

Pripínať si na svoje nástenky môžeš všetko vizuálne (obrázky, videá), čo nájdeš na internete. Geniálny je pritom fakt, že po kliknutí na akýkoľvek „pin*“ sa preklikneš (ťa to presmeruje) priamo na zdrojový web, čo je opäť kľúčový fakt pre biznis.

Ja som svoj Pinterest najprv začala využívať na „projekty, ktoré chcem vyskúšať“. Vytvorila som si kategóriu a ukladala som si tam rôzne kreatívne nápady, ktoré mi prišli super a niektoré z nich som skutočne zrealizovala. Intenzívne som Pinterest využívala počas práce ako eventový manažér. Našla som na ňom nespočetné množstvo nápadov na dekorácie, vizuály pozvánok, teambuildingové aktivity, špeciálne jedlá, nápady na extravagantné dresy až po darčeky pre hostí.

Najväčšiu radosť mi Pinterest spravil, keď sme si kúpili nový byt a celý od základov ho bolo potrebné prerobiť. Založila som si zvlášť kategórie od nápadov na kuchyňu až po samotný balkón ako samostatný projekt. V neposlednom rade mi pomohol aj ako inšpirácia pri tvorbe loga akčných žien. Moja mamina je na Pintereste priam závislá. Je to pre ňu nový svet nekonečnej inšpirácie pri tvorení, háčkovaní, šití či maľovaní.

Aké sú teda výhody Pinterestu pre teba ako užívateľa?

  • Komplex utriedených nápadov/inšpirácie na jednom mieste
  • Možnosť „followovať“ (nasledovať) iných ľudí/zdroje inšpirácie
  • Skvelý nápad pre skoro akýkoľvek biznis
  • Pomocník pri práci a zároveň spoločná studnica nápadov (s kolegami môžeš pridávať či zdieľať spoločné nástenky a tak sa podnecovať navzájom)

Ešte nie si na Pintereste? Registrácia je jednoduchá, stačí pri nej zadať tvoj email a vymyslieť si heslo. Akčné ženy už rovnako majú svoj účet na Pintereste. Pridaj sa k nám aj ty.

pin* = obrázok na Pintereste , pod ktorým nájdeš štandardne popis a preklikom sa dostaneš priamo na zdrojový web.  Pin môže byť aj video alebo iný multimediálny formát. Piny si môžeš nahrať aj z vlastného PC.

Využívaš Pinterest? Čo na tejto virtuálnej nástenke vyhľadávaš ty?

Pozri si aj: Aké výhody môže mať Pinterest pre tvoj Biznis a tiež aké zázraky dokáže robiť so SEO!

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie