COOL TOOLS: Najlepšie aplikácie pre tvorbu vizuálneho obsahu

0
COOL TOOLS: Najlepšie aplikácie pre tvorbu vizuálneho obsahu
Zdroj: Unsplash.com

Neviete nájsť aplikácie, ktoré by ponúkali všetko, čo potrebujete ohľad úpravy vizuálneho obsahu? Odborník Oliver Jakubík vám ich predstaví hneď niekoľko! Tejto téme sme venovali celý webinár, záznam z neho nájdete TU.

Canva

Podľa Jabukíba vznikla ako alternatíva k Photoshopu či InDesignu. Je pre vás vhodná, ak sa chcete vyhnúť spomenutým programom. „Canva spôsobila pomerne veľký ‚boom‘ vo svete. Okrem iného aj preto, lebo jej markeingovým šéfom bol veľmi známy marketér Guy Kawasaki, jeden zo zakladajúcich marketérov značky Apple,“ prezradil zaujímavosť.

V Canve dokážete vytvárať akékoľvek vizuály na sociálne siete, má dokonca aj predvolené isté formáty, čiže o to ľahšie vám to pôjde. Jednoducho si zvolíte, či daný obsah má ísť na Facebook, Pinterest či Instagram a môžete veselo tvoriť. Vybrať si môžete aj z niekoľkých dizajnových tampletov a stačí, keď potom už iba zmeníte text, dáte iné fotografie, doplníte ikonky a pod. Je to však úplne na vás.

Ak vás Canva zaujala, pozrite si určite záznam webinára, ktorý bol čisto na ňu zameraný. Link nájdete TU

Zvlášť webinár sme venovalu aj troška spomenutému Pinterestu. Záujemcovia ho nájdu na TOMTO LINKU.

Stencil

Existuje dokonca alternatívne riešenie aj voči Canve. Jakubík vysvetľuje, že Stencil má ten istý mechanizmus ako Canva, ale tá má aspoň bezplatnú verziu a ak chcete, môžete si neskôr vybrať aj platenú.

Stencil taktiež ponúka možnosť pracovať v ňom zadarmo, ale má to svoje limity. Ak vás to zaujalo, cenník nájdete TU. Podľa Jakubíka ide však o Canvu 2.0 a nemusí každému vyhovovať.

Piktochart

Piktochart je podľa odborníka najmä u biznis ľudí, resp. z korporátneho prostredia. Ak potrebujete vytvárať infografiky, stvárniť štatistiky atraktívnou formou, potom vám táto platforma môže naozaj pomôcť. „Nájdete tu obrovské množstvo predvolených tampletov, do ktorých iba podosadzujete vlastné hodnoty z grafov, štatistík, údajov, predvolebné výskumy a pod.,“ vysvetlil.

Podľa Jakubíka má tiež ten istý spôsob fungovania ako Canva, ale je určený pre ľudí, ktorí pracujú so štatistikami. Ak sa to týka aj vás, teraz už nebudete mať problém vytvoriť atraktívny obsah.

Zdroj: Unsplash.com

Over

Oliver Jakubík tvrdí, že program Over, je tá „najlepšia vec na svete“, ktorú v tejto chvíli môžete mať. On sám s ňou často pracuje. „Pred časom ich kúpila aj obrovská spoločnosť – najväčší webový registrátor a poskytovateľ online služieb na svete, alebo možno druhý najväčší, pokiaľ tam nerátame Google a pod. Over je splnený sen každého dizajnéra,“ povedal Jabukík.

Podľa jeho informácií v ňom nájdete absolútne všetko a má obrovskú výhodu. Aplikácia Over bola vytvorená primárne na používanie cez mobil. Táto platforma sa však potom transformovala aj o webového rozhrania. Over však dlho nebol prístupný pre systém Android, ale to by už malo byť minulosťou.

„Over je úžasný asi vo všetkom. Dokážete v ňom robiť pokročilé grafické úpravy a dizajnovať čokoľvek. Je dizajnovaný trošku na princípe Canvy, čiže opäť tu môžete hľadať nejaké tamplety,“ vyvsetlil. Over ale má aj svoju edukatívnu časť, ktorú Jakubík obzvlášť oceňuje. Učí vás rozmýšľať dizajnovo. Nájdete v ňom rôzne dizajnové princípy, pravidlá, trendy, ktoré vás opäť o niečo obohatia.

Over je však najsilnejší v samotnej tvorbe. Disponuje množstvo nástrojov, prostredníctvom ktorých dokáže vytvoriť čokoľvek – napríklad pracovať s úrovňami a vrstviť tak na seba rôzne obsahy. Okrem toho aj disponuje bezplatným vyhľadávaním vo fotobankách ako je Unsplash a Pixabay. Keby ste teda nutne zháňali fotografický materiál, zaručene by ste mali z čoho vyberať.

Program ponúka klasické vymoženosti, ako sú napríklad filtre, ale aj presnejšie orezávanie, tieňovanie, masking, blendovanie a mnoho iného. Oliver Jakubík nám to ukázal na konkrétnych príkladoch – viac sa dozviete, keď kliknete SEM!

Link vás presmeruje na záznam webinára, kde sú predstavené aj ďalšie COOL TOOLS na vytvárania vizuálnych materiálov. :)

Zdroj fotografií: Akčné ženy

žiadne príspevky na zobrazenie