Dve tretiny ľudí vraví, že týchto 5 vecí vám môže narušiť vzťah

0
Dve tretiny ľudí vraví, že týchto 5 vecí vám môže narušiť vzťah
pexels.com

Existuje veľa vážnych vecí, o ktorých sa treba v počiatočných fázach randenia rozprávať. Otázky o túžbe vášho partnera po manželstve, deťoch a cestovaní vám pomôžu zaistiť, aby ste boli na tom rovnako a mali spolu harmonický život.

Existujú aj ďalšie faktory pri zoznamovaní, ktoré však môžu byť rovnako dôležité, aj keď sú zdanlivo oveľa menej závažné. Podľa nedávneho prieskumu, ktorý v mene spoločnosti Ultimate Ears uskutočnila spoločnosť OnePoll, 2 z 3 ľudí tvrdia, že zlý hudobný vkus môže pokaziť randenie.

1. Zlý hudobný vkus

Predstavte si to – pár týždňov randenia je za vami a rozhodli ste sa spolu podniknúť výlet. Váš partner získa kontrolu nad hudbou a bude počas celej štvorhodinovej jazde hrať metal, ktorý nenávidíte. Možno ste si nemysleli, že hudobná kompatibilita bude pre blahobyt vášho vzťahu taká dôležitá, ale môže ľahko slúžiť ako súčasť zlomu. Možno sa protichodné hudobné preferencie považujú za taký nepohyblivý problém, pretože väčšina ľudí verí, že dobrý hudobný vkus je niečo, čo máte, alebo nemáte.

Podľa prieskumu 3 z 5 tvrdia, že sa narodili s dobrým hudobným vkusom. Hudobné preferencie sú veľmi intímne záležitosti, pretože hudba môže byť sprievodcom pri všetkých vašich náladách, takže ak váš partner nemá rád vašu obľúbenú hudbu, môže to pôsobiť veľmi osobne.

Niektorí členovia ankety, aby sa vyhli priamym stretom ohľadom hudby, dokonca priznali, že sú neúprimní o svojom vkuse v hudbe. Traja z 10 opýtaných ľudí sa priznalo, že klamali partnera o svojej láske ku konkrétnej piesni alebo umelcovi! Kľúčom k pokojnému udržaniu vzťahu, v ktorom sa vaša hudba stretáva s vkusom partnera, je v konečnom dôsledku úprimnosť voči vašim preferenciám a snaha nájsť spoločnú reč, keď sa chcete podeliť o nejaké melódie.

2. Preferencia teploty

Šokujúco polarizujúca situácia vo vzťahoch je to, aká teplota má byť v miestnosti a či nechať termostat alebo klímu zapnutú. V ďalšom prieskume, ktorý uskutočnila spoločnosť OnePoll so spoločnosťou Trane Residential, 48 percent respondentov uviedlo, že by s niekým nechodili, ak by nemali rovnakú „etiketu termostatu“.

Prieskum z júna 2020 zistil, že rozpor ohľadom teploty môže byť taký výrazný, že 25 percent opýtaných skutočne ukončilo priateľstvo alebo vzťah kvôli argumentu teploty.

Foto: pixabay.com

3. Používanie zlého pravopisu a gramatiky

Ak si s niekým píšete textové správy, možno je dobré, ak si dáte pozor na všetky skratky, a ak budete písať veľké mená a používať čiarky. Štúdia z roku 2020, ktorú vypracoval Word Tips, zistila, že negatívnym dojmom číslo jeden u žien pri online zoznamovaní je slabý pravopis a gramatika u mužov.

Štúdia zistila, že 45 percent žien uviedlo, že by nechodilo s niekým, s kým sa stretli v aplikácii, ktorý bol fyzicky atraktívny, ale používal nesprávnu gramatiku alebo pravopis, zatiaľ čo iba 24 percent mužov to cítilo rovnako.

Prečítajte si aj: 13 tipov ako riešiť konflikty vo vzťahu

4. Dlh na kreditnej karte

Pripojiť svoje financie k niekomu s vysokým dlhom môže byť zastrašujúce. Prieskum spoločnosti Self Lender z roku 2019 zistil, že pre 50 percent ľudí je potenciálny dlh na kreditnej karte príliš veľký na to, aby bol ignorovaný. Na dlh z vysokej školy sa však podľa CNBC často pozerá odlišne kvôli tomu, že mal iný účel využitia – na vzdelanie.

5. Poriadok 

Ak ste čistotný a poriadkumilovný, možno vás nebude šokovať, keď zistíte, že čistota sa umiestnila nad inteligenciou v tom, čo ľudia hľadajú vo vzťahoch. Prieskum YouGov z roku 2018 zistil, že tí, ktorí sa zúčastnili prieskumu, označili nedostatok čistoty za najväčšieho ničiteľa vzťahov.

bestlifeonline.com, pexels.com

žiadne príspevky na zobrazenie