Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť

0
Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť

13.5.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 13. mája, 12:47

Krajský súd v Trnave vo štvrtok nerozhodol o sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu v Trnave o prepustení odsúdeného Dušana Borženského na slobodu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Jana Kondákorová, štvrtkový termín neverejného zasadnutia zrušili. Nový termín zatiaľ určený nebol.

„Dôvodom na zrušenie termínu neverejného zasadnutia bolo rozhodnutie Okresného súdu Trenčín o prerušení výkonu trestu odsúdeného na dobu jeden mesiac. Zároveň bol vykonaný dopyt na Okresný súd Trenčín, aby sa vyjadrili k ďalšiemu postupu v súvislosti s možným upustením od výkonu zvyšku trestu z dôvodu zdravotného stavu odsúdeného,“ povedala Kondákorová.

Dušan Borženský, prezývaný Borža a v minulosti označovaný za bossa košického podsvetia, si odpykáva mimoriadny trest odňatia slobody v trvaní 23 rokov za spoluúčasť na troch vraždách. Vo väzení si už odsedel približne 20 rokov. Okresný súd v Trnave v marci rozhodol o podmienečnom prepustení Borženského na slobodu, prokurátor proti tomu podal sťažnosť.

Právny zástupca Borženského Tibor Bacsó v minulosti zdôrazňoval, že jeho klient má vážne ochorenie. Zaradený je do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou v okrese Trnava, už nejaký čas je umiestnený vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Televízia JOJ nedávno informovala, že o prerušenie výkonu trestu odňatia slobody vzhľadom na jeho zdravotný stav žiada aj Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Viac k témam: prepustenie na slobodu, súdy, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu