Gréckom otriasla vražda investigatívneho novinára, premiér Mitsotakis žiada urýchlené vyšetrenie

11.4.2021 (Webnoviny.sk) – Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis nariadil, aby polícia urýchlene vyšetrila piatkovú vraždu investigatívneho novinára. Giorgos Karaivaz zomrel po tom, ako ho dvaja muži na mopede strelili najmenej šesťkrát pred jeho domom v Aténach. Použili pritom zbraň s tlmičom.

Hovorkyňa vlády vyhlásila, že „smrť všetkých šokovala„. Organizácie podporujúce slobodu médií uviedli, že polícia musí zistiť, či smrť súvisela s prácou známeho novinára, ktorý sa zaujímal o organizovaný zločin a korupciu.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila vraždu za „ohavnú a zbabelú“ a dožaduje sa spravodlivosti.

Predseda Európskeho parlamentu David Sassoli na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že ho správa o vražde „zničila“.

BBC uvádza, že naposledy spôsobila takéto reakcie vražda slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vo februári 2018.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Gréckom otriasla vražda investigatívneho novinára, premiér Mitsotakis žiada urýchlené vyšetrenie © SITA Všetky práva vyhradené.