Influencerka Natália otvorene o ťažkom období: Bojujem so svojím duševným zdravím

0
Influencerka Natália otvorene o ťažkom období: Bojujem so svojím duševným zdravím
Zdroj: IG/nataliamuchova

Nepodceňujte svoje duševné zdravie. Ak máte problém, nehanbite sa za to, ale riešte to. Je to problém, ktorému sa treba venovať a v spoločnosti o ňom otvorene hovoriť. Toho sa podujala aj influencerka a modelka Natália Muchová, ktorá na sociálnej sieti priblížila svoje ťažké obdobie.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že krásna Slovenka má ešte krajší život. Žije v Montreale so svojím priateľom a živí sa ako modelka. Lenže to je iba tá vonkajšia stránka. „Viem, že vyzerám celkom dobre, dokonca šťastne, ale pravda je taká, že posledných pár mesiacov bojujem so svojím duševným zdravím. A tento posledný bol obzvlášť ťažký… Úprimne, väčšinu dní sa cítim ako podvodníčka. Poznáte to? Mám pocit, že len hrám úlohu „Natálie Muchovej“. Už len existovať v spoločnosti, mi pripadá nejako fake,“ načala vážnu tému.

„Ak mám byť naozaj úprimná, som v diere. Moje jadro, je pochované niekde hlboko a na povrch vychádza len na krátke nádychy. A nie je to tak, že by som necítila šťastie. Ale vždy nakoniec padnem späť na prázdnu otupujúcu podlahu depresívnych epizód. Padám späť do tej diery. Duševné zdravie, na rozdiel od fyzických zranení, nie je vždy tak jasne viditeľné. Môžete byť vnútorne zlomené/-í s úsmevom na tvári,“ varuje influencerka.

Duševné zdravie by sme rozhodne nemali zanedbávať. Ak sa oň nebudeme starať, môže to mať fatálne následky a človek sa dostane na temné miesta. Svoje o tom vie aj Natália. „Tento rok som sa vo svojej mysli dostala do naozaj temných pochmúrnych miest. Chcela som, aby sa môj mozog zastavil… Aký paradox, vzhľadom na môj silný strach zo smrti. Tá časť mňa, ktorá miluje čierny humor, to vlastne považuje za celkom komické,“ napísala úprimne. Následne dodala, že sa chystá vyhľadať terapiu a odkazuje ľuďom, ktorí majú taktiež problémy, že v tom nie sú sami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nataliamuchova

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu