Keira Knightley: Nepoznám žiadnu ženu, ktorá by nebola sexuálne obťažovaná

0
Keira Knightley: Nepoznám žiadnu ženu, ktorá by nebola sexuálne obťažovaná
Keira Knightley je známa svojimi feministickými názormi. Nedávno rozoberala, akým problémom je sexuálne obťažovanie. Povedala, že „doslova“ nepozná žiadnu ženu, ktorá mu nebola vystavená, vrátane seba samej.
Britská herečka uviedla, že od obchytkávania po exhibicionizmus  boli „všetci“ nejakým spôsobom obťažovaní. Tridsaťšesťročná Keira v rozhovore pre časopis Harper’s Bazaar, uviedla, že situácia je „hnusne depresívna“.

Každý už zažil obťažovanie

Na otázku, či zažila obťažovanie, odpovedala: „Áno! Teda, každý to zažil. Doslova nepoznám nikoho, kto by nejakým spôsobom nebol obťažovaný. Či už je to formou exhibicionizmu, alebo obchytkávania, alebo že vám nejaký chlap povedal, že vám podreže hrdlo, alebo vám dá päsťou do tváre, každý to už zažil.
Keira naráža na to, čo všetko musia ženy podniknúť napríklad pri návrate z práce večer domov, aby sa vyhli prípadnému konfliktu alebo neželanému obťažovaniu.
„Keď ženy začali rozprávať o tom, aké preventívne opatrenia robia pri návrate domov, aby sa ubezpečili, že sú v bezpečí, a pomyslela som si: „Robím každé jedno z nich a ani si to neuvedomujem.“

Nechce natáčať s mužmi

Knightley už predtým hovorila o svojom diskomforte pri natáčaní intímnych scén a o tom, ako sa od žien očakáva, že budú buď koketné alebo materské. „Keď som natáčala príbeh, ktorý bol o ceste materstva a prijatia tela, uvedomila som si – je mi ľúto, ale toto musí byť natočené s filmárkou,“ uviedla v januári.
Pokračovala: „Nechcem, aby to boli tie hrozné sexuálne scény, v ktorých všetci chrochtajú. Nemám o to záujem. Cítim sa veľmi nepríjemne, keď sa snažím vykresliť mužský pohľad.“
Keira Knightley v minulosti hovorila o stretoch s mužskými režisérmi a v eseji z roku 2018 zaútočila na mužských kolegov: „Hovoria mi, čo je to byť ženou. Buďte milé, podporujte ich, buďte pekné, ale nie príliš pekné, buďte štíhla, ale nie príliš chudé, buďte sexi, ale nie príliš sexi, buďte úspešné, ale nie príliš úspešné.“

Zábava počas lockdownu

Vo svojom najnovšom rozhovore matka dvoch detí, ktorá údajne vystúpila z nakrúcania dobovej drámy The Essex Serpent pre obavy z pandémie, povedala aj to, ako udržiavala náladu svojej rodiny počas lockdownu.
Povedala: „Na záhrade máme trampolínu a rozhodli sme sa, že na ňu môžeme ísť oblečené len v šatách. Každý deň som si dala červený rúž a každý kúsok oblečenia od Chanelu, ktorý mám v skrini. A moja dcéra Edie si nechala vplietnuť stužky od Chanelu do vlasov a obliekla sa do rozprávkových krídel.
„Pomyslela som si:„ Aký zmysel majú tieto milé veci, keď sedia v šatníku, keď je vonku dosť apokalypticky a strašidelne? Bolo to veľmi dôležité byť skutočne šťastný pre deti.“ Keira má dve deti, Edie a Delilah, s manželom Jamesom Rightonom, hudobníkom a bývalým členom skupiny Klaxons.
Zdroj: www.theguardian.com, zdroj foto: wallpaperaccess.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu