Kolíková a jej rodina podľa Smeru okráda ľudí a vyciciava štát, Fico podá návrh na vyslovenie nedôvery ministerke (video)

29.4.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá v Národnej rade SR návrh na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí). Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal predseda strany Robert Fico. Mária Kolíková a jej rodina podľa Smeru-SD „okráda ľudí a vyciciava štát“.

Fico vo štvrtok poukázal na to, že spoločnosť Elektronika, ktorej predsedom predstavenstva je brat ministerky Kolíkovej, a v ktorej bola členkou predstavenstva aj ona v roku 2016, uzavrela v roku 2020 s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS) zmluvy za 1,5 milióna eur.

Musí dôverovať Opettovi

Mária Kolíková odišla z predstavenstva firmy, keď sa stala štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti v roku 2016. Vo firme po nej nastúpil Lukáš Opett.

„Musí mu veľmi dôverovať, lebo Opett je konateľom aj spoločnosti Kolíková & Partners od 27. apríla 2016. Opäť dátum, keď odchádza za štátnu tajomníčku,“ pokračoval Fico s tým, že firma Elektronika uzatvára zmluvy s RTVS aj s Divadlom Nová scéna, teda so štátnymi inštitúciami.

Spoločnosť uzavrela 12 zmlúv

„Firma, na ktorú má vplyv. Neviem, či je tam akcionárka, ale minimálne cez Opetta je tam,“ dodal Fico. Spoločnosť uzavrela s RTVS a Divadlom Nová scéna v roku 2020 spolu 12 zmlúv.

Strana Smer-SD 20. apríla na tlačovej besede informovala o tom, že konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, bola v januári 2020 odsúdená za spreneveru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková a jej rodina podľa Smeru okráda ľudí a vyciciava štát, Fico podá návrh na vyslovenie nedôvery ministerke (video) © SITA Všetky práva vyhradené.