Konšpirátori šíria video o brutálnom zásahu polície, nie je však zo Slovenska

0
Konšpirátori šíria video o brutálnom zásahu polície, nie je však zo Slovenska

10.3.2021 (Webnoviny.sk) – Video o brutálnom zásahu polície na Slovensku je v skutočnosti z Portugalska. Polícia to uviedla vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Konšpirátori na internete šíria príspevok, v ktorom uvádzajú, že razantný zásah polície pochádza zo Slovenska a policajná brutalita je jediným nástrojom, vďaka ktorému sa súčasná vláda ešte drží pri moci. Polícia v statuse uviedla, že spojenie videa so Slovenskou políciou už dlhší čas očakávala.

„Dôvod, prečo došlo k tvorbe tohto hoaxu je prozaický. Niektorí ľudia sa potrebujú neustále ľutovať a presviedčať, ako sa majú zle, v akých zlých časoch žijú. Popritom zvyknú písať o slovenskej polícii ako o ‚gestape‘, o sebe ako o Židoch, ktorí išli do plynových komôr (keď idú na testovanie) a tak ďalej,“ napísala polícia na sociálnej sieti. Konšpirátori si podľa nej podobnými spôsobmi zvyšujú pocit vlastnej dôležitosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: hoax, policajný zásah, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Konšpirátori šíria video o brutálnom zásahu polície, nie je však zo Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu