Koronavírus – aktualizované informácie deň po dni

0
Koronavírus – aktualizované informácie deň po dni
Foto: pixabay.com

Podľa posledných čísel infikovaných koronavírusom je evidentné, že sa na Slovensku začala druhá vlna epidémie. V septembri začali pribúdať nové prípady a aj keď sa predpokladalo, že začiatkom októbra dosiahneme strop, prípady stále pribúdajú. Každý deň budeme aktualizovať čísla pribúdajúcich prípadov a prinášať čerstvé správy, ako vyzerá momentálna situácia.

V sobotu 10.10. pribudlo 1054 prípadov.

V piatok 9.10. pribudlo 1 887 prípadov.

Vo štvrtok 8.10. pribudlo 1184 prípadov.

V stredu 7.10 na Slovensku pribudlo až 1037 prípadov nakazenia koronavírusom.

Najviac prípadov pribudlo v okresoch Bratislava (85), Bardejov (73) a Prešov (65).

Počet úmrtí sa zvýšil na 57.

Rekordný počet prípadov bol doteraz v utorok 6.10., počet 877.

5.10. pondelok – 320

4.10. nedeľa – 353

3.10. sobota – 818

2.10. piatok – 704

1.10. štvrtok – 679

Ako vyzerala situácia v septembri?v

18. septembra – 290 nových prípadov

17. septembra – 235 nových prípadov

16. septembra – 161 nových prípadov

15. septembra – 92 nových prípadov

14. septembra – 188 nových prípadov

13. septembra – 48 nových prípadov

12. septembra – pribudlo 79 nových prípadov

11.9. Zasadala pandemická komisia, navrhla tieto opatrenia:

 • od stredy 16. septembra komisia navrhla zakázať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a hoteloch, s výnimkou svadieb a karov, úplne by mali byť zatvorené diskotéky, kluby, oslavy vo verejných priestoroch, konferencie, kde je občerstvenie.
 • od 1. októbra sa obmedzia svadby na 30 osôb, v oranžových a červených okresoch budú interiérové podujatia pre max. 50 osôb
 • zelených okresoch budú exteriérové hromadné podujatia pre najviac 200 ľudí, v interiéri pre 100 osôb. V oranžových a červených okresoch budú exteriérové hromadné podujatia pre najviac 100 osôb, interiérové podujatia pre 50 osôb.
 • Pandemická komisia predlžuje povinnosť nosiť rúška na 2. stupni základných škôl a na stredných školách do konca septembra. Odporúča ich nosiť aj na 1. stupni.
 • Červené regióny sú od dnes celá Bratislava, kde je päť okresov, Nitra, Tvrdošín, Michalovce a Stará Ľubovňa. Rizikových je aktuálne deväť okresov.
 • Komisia navrhla uzavretie hraníc s Ukrajinou
 •  „Musíme si uvedomiť, že situácia je teraz taká, že kým nebudeme mať k dispozícii vakcínu, akékoľvek oslavy, hromadné podujatia a blízke kontakty značia, že koronavírus sa šíri,“ povedal minister Krajčí.

11. septembra – pribudlo 201 nových prípadov

10. septembra – pribudlo 186 nových prípadov

Čo ovplyvňuje rýchlosť uvoľňovania opatrení?

Jedným z rozhodujúcich kritérií pre uvoľňovanie opatrení je tzv. kĺzavý medián počtu nakazených za posledných 7 dní, ktorý sa sleduje a denne vyhodnocuje. Približne po 2 týždňoch v jednej fáze sa rozhodne či prechádzame na ďalšiu fázu.

Pri uvoľňovaní opatrení prijatých v boji proti pandémii na Slovensku sa počíta kĺzavý medián z denného počtu nových nakazených za uplynulý týždeň očistený o nových nakazených v karanténnych centrách.

Informácie o cestovaní

V zozname menej rizikových krajín sa od 1. septembra 2020 nachádzajú: Austrália, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko a Taliansko.

Všetkým osobám, ktoré vstúpia na územie Slovenskej republiky, pričom počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajinu neuvedenú v zozname (riziková krajina), sa nariaďuje, aby sa telefonicky alebo elektronicky prihlásili na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý im pomôže zorientovať sa v situácii, oboznámi ho s pravidlami domácej izolácie a zmanažuje testovanie na ochorenie COVID-19.

Aktuálne opatrenia

Pre hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy platí obmedzenie na tisíc osôb v jednom okamihu pre exteriér a päťsto osôb v jednom okamihu v interiéroch. Ako ďalej informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, toto pravidlo platí aj pre svadobné a pohrebné obrady a to cirkevné aj civilné, ako aj výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania a sviatosti birmovania.

Prevádzky sú podľa ÚVZ povinné umožniť vstup len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka), pričom táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov. Pri vchode do prevádzky je povinnosťou aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice.

História posledného nárastu nových prípadov

9. septembra

 • pribudlo 178 nových prípadov

8. septembra

 • pribudlo 161 nových prípadov
 • v Českej republike pribudlo takmer 1 200 prípadov.

7. septembra

 • pribudlo 91 nových prípadov

6. septembra

 • pribudlo 22 nových prípadov

5. septembra

 • pribudlo 88 nových prípadov

4. septembra

 • 226 nových prípadov

Bratislavské Staré Mesto ruší pre aktuálnu epidemiologickú situáciu viaceré podujatia, ktoré sa mali konať v najbližších dňoch.

Británia zaznamenala najvyšší denný prírastok prípadov nákazy koronavírusom od mája tohto roku. Za posledných 24 hodín pribudlo v tejto krajine 2988 infikovaných

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva SR

Predošlý Klbko
Pokračovať Magda Vášáryová sa spojí so ženami
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie