Kráľovná, na ktorú svet nezabudne: 10 múdrostí Alžbety II., mali by sme si z nich brať príklad

0
Kráľovná, na ktorú svet nezabudne: 10 múdrostí Alžbety II., mali by sme si z nich brať príklad
IG/theroyalfamily

Britániou otriaslo úmrtie kráľovnej Alžbety II. Zomrela vo veku 96 rokov a bola najdlhšie vládnucou panovníčkou britskej monarchie.

Na trón sa tak dostal jej najstarší syn Charles, po novom kráľ Karol III. Už dlhšie kolujú obavy, či si ho spoločnosť obľúbi rovnako ako jeho matku. Zaujímavosťou je, že Alžbeta II. vôbec nemala byť panovníčkou, no vyzerá to tak, že bola preto priam stvorená.

V roku 1936 došlo k obrovskému zlomu. Z postu kráľa vtedy abdikoval Edward VIII., jej strýko. Chcel si vziať rozvedenú Američanku Wallis Simpsonovú a bol ochotný vzdať sa kvôli tomu aj samotnej koruny. Lenže britská monarchia nemohla zostať bez panovníka. Zrodil sa teda nový kráľ Juraj VI., otec Alžbety II. V tom momente sa aj ona stala jeho nástupníčkou.

Čakala ju náročná cesta, no zvládla to výborne. Do histórie sa zapísala svojimi viacerými činmi, no za spomenutie stoja aj jej výroky. Prinášame vám 10 múdrostí zosnulej panovníčky:

Dnes potrebujeme špeciálny druh odvahy. Nie ten, ktorý treba do boja, ale taký, vďaka ktorému sa zastaneme všetkého, o čom vieme, že je správne, všetkého, čo je pravdivé a čestné.

Vždy bolo jednoduché nenávidieť a ničiť. Budovať a zachovávať je oveľa zložitejšie.

V tejto krajine a vo svete je veľa vážnych a hrozivých problémov, ale nikdy sa nevyriešia, kým nebude pokoj v našich domovoch a láska v našich srdciach.

Vieme, že odmenou je mier na Zemi, dobrá vôľa voči ľuďom, ale nemôžeme ju získať bez odhodlania a spoločného úsilia.

Keď sa život zdá ťažký, odvážni si neľahnú a neprijímajú porážku, ale o to viac sú odhodlaní bojovať za lepšiu budúcnosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily)

Neberme sa však príliš vážne. Nikto z nás nemá monopol múdrosti a musíme byť vždy pripravení počúvať a rešpektovať iné uhly pohľadu.

Hoci sme schopní veľkých činov láskavosti, história nás učí, že niekedy potrebujeme záchranu pred sebou – od našej nerozvážnosti alebo chamtivosti.

Môžeme mať rôzne názory, ale práve v časoch stresu a ťažkostí si musíme pamätať, že máme oveľa viac spoločného, ​​ako toho čo nás rozdeľuje.

Ak sa ma dnes opýtajú, čo si myslím o rodinnom živote po 25 rokoch manželstva, môžem odpovedať rovnako jednoducho a presvedčivo. Som za.

Každý je náš blížny bez ohľadu na rasu, vierovyznanie alebo farbu pleti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily)

 

žiadne príspevky na zobrazenie