Kto sa stal Podnikateľkou Slovenska 2018?

0
Kto sa stal Podnikateľkou Slovenska 2018?
Foto: Podnikatelka Slovenska 2018

V utorok 19. februára prebiehalo v Slovenskej filharmónii odovzdávanie cien súťaže Podnikateľka Slovenska. Táto výnimočná súťaž pre všetky podnikavé dámy prebieha už od roku 1999. Absolútnou víťazkou súťaže sa stala farmárka Barbora Figlušová so svojim projektom Čučoriedkovo.

Finále tvorilo 12 podnikateliek, ktoré do finále posunula odborná porota zložená z osobností nášho verejného, podnikateľského, kultúrneho a športového života. O víťazkách v každej zo štyroch kategórií potom rozhodovali hlasy verejnosti. Večerom sprevádzal moderátor Michal Hudák a svojim spevom ho spestrila aj skupina LA GIOA.

Podnikateľka Slovenska 2018
Foto: Podnikateľka Slovenska 2018

Začínajúca podnikateľka

V najsilnejšie obsadenej kategórii Začínajúca podnikateľka prisúdili hlasujúci prvenstvo majiteľke značky Čučoriedkovo Barbore Figlušovej z Brezna, ktorá navyše získala aj najviac hlasov zo všetkých dvanástich finalistiek a stala sa Podnikateľkou Slovenska 2018.

Keď si Barbora Figlušová preberala cenu Podnikateľka Slovenska 2018 z rúk predsedu vlády Petra Pellegriniho, bola to pre ňu emotívna chvíľa a neubránila sa slzám.

Barbara Figlušová
Foto: Barbara Figlušová

Úspešná živnostníčka s e-shopom

Internetové obchody s metrážou a galantériou Bubulakovo.sk pomohli k prvenstvu matke troch detí, Daše Kozmérovej, v kategórii Úspešná živnostníčka.

Dáša Kozmérová

Výnimočná podnikateľka, známa producentka

Najlepšou medzi Výnimočnými podnikateľkami sa stala filmová producentka Wanda Adamík Hrycová, ktorej posledným projektom je slovenský film ČIARA, ktorý sa stal najúspešnejším filmom histórii samostatného Slovenska.

Inovatívna podnikateľka so sviečkami Luminia

Ocenenie za inovatívny prístup v kategórii Inovatívna podnikateľka si odniesla Natália Gápľovská s projektom LUMINIA, luxusnými sviečkami, ktoré sa pýšia svetovo unikátnou receptúrou, neškodia ani senzitívnym ľuďom, alergikom, astmatikom, či malým deťom vďaka svojmu bezparafínovému zloženiu, bez pridania konzervačných látok, farbív či aditív. S Natáliou sme nedávno uverejnili aj rozhovor.

Startup v podobe mikrodomu

Po prvýkrát bola udelená i cena Ženský Tech Start Up, ktorú si odniesla Soňa Pohlová, spolutvorkyňa Ecocapsuly, mobilného, energeticky sebestačného a inteligentného mikrodomu, ktorý na svoje fungovanie využíva výlučne solárnu a veternú energiu.

Soňa Pohlová
Foto: Soňa Pohlová

Víťazky ako inšpirátorky

„Ocenili sme skutočne inšpiratívne ženy, so silnými príbehmi, ktoré si to zaslúžia. Jednak za svoju dlhoročnú prácu, aj inovácie, ktoré do svojich podnikateľských zámerov vložili. Zároveň ma teší zvýšený záujem, ktorý sa nám podarilo vyvolať aj novinkami, ktoré sme do 19. ročníka priniesli. Som veľmi rada, že táto súťaž naďalej láka a jej popularita rastie. Pevne verím, že príbehy žien, ktoré sme mali možnosť predstaviť, budú motiváciou pre ostatné ženy,“ zhodnotila súťaž jej riaditeľka Lucia Veselská. Pripomenula, že ocenením najlepších sa spolupráca s nimi nekončí. „Plánujeme s víťazkami kooperovať celý rok. Radi by s nimi vytvorili program, ktorý bude slúžiť na podporu podnikania žien,“ dodala Veselská.

Špeciálna cena aj pre Čechovičovú, Chadimovú a Magzín Profit

Cenu za inšpiratívny príbeh si prevzala Gabriela Čechovičová, ktorej Mak z Jarnej pozná celé Slovensko.

Martin Holák odovzdal počas slávnostného galavečera Cenu za podporu a rozvoj podnikania žien, ktoré bolo tento rok udelené in memoriam Elvíre Chadimovej, inšpiratívnej osobnosti, ktorá ovplyvnila množstvo podnikateliek na Slovensku a jej meno bude navždy spojené so ženami, ich podporou a motiváciou.

Novinkou 19. ročníka súťaže bolo udelenie Ceny za mediálnu podporu podnikania na Slovensku, ktorú si z rúk riaditeľky súťaže prevzal ekonomický magazín PROFIT vydavateľstva Petit Press.

Výsledky Podnikateľka Slovenska 2018

Začínajúca podnikateľka: Barbora Figlušová
Úspešná živnostníčka: Daša Kozmerová
Výnimočná podnikateľka: Wanda Adamík Hrycová
Inovatívna podnikateľka: Natália Gápľovská
Ženský Tech Start Up: Soňa Pohlová
Absolútna víťazka: Barbora Figlušová

Špeciálne ceny

Cena za podporu a rozvoj podnikanie žien na Slovensku: Elvíra Chadimová, in memoriam
Cena za inšpiratívny príbeh: Gabriela Čechovičová
Cena za mediálnu podporu podnikania na Slovensku: magazín PROFIT

Zdroj: podnikatelkaslovenska.sk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu