NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN ONLINE NÁSTROJE PODNIKANIE

Malý počet žien v IT je minulosťou!

REDAKCIA
Share

Revolúcia v personalistike v IT spoločnosti! V spoločnosti Webnode tvoria viac než polovicu zamestnancov. Spoločnosť Webnode búra mýtus o tom, že v IT firmách pracujú prevažne muži.

Vo Webnode, ktorý je nástrojom pre tvorbu webových stránok, majú dnes ženy prevahu. Z takmer 130 zamestnancov spoločnosti tvorí ženské osadenstvo až 52 %.

Nadpolovičná väčšina žien v IT firme!

Momentálne vo Webnode pracuje 128 ľudí, z toho 67 žien. Zastúpenie majú aj v najužšom vedení, a to 29 % z managementu. V oddelení webdesignu a v produktovom tíme tvoria ženy takmer polovicu zamestnancov (47 %). Nežnejšie pohlavie dokonca prevláda v tvorbe a vedení PPC kampaní a online marketingu, kde je v tíme 65 % žien.

„V posledných rokoch evidujeme nárast počtu žien vo firme, a to aj na špecifických technických pozíciách, kde to v minulosti bolo skôr výnimkou. Ženy už považujú IT technológie za bežnú súčasť svojho života a práca s nimi im je bližšia,“ prezrádza HR manažérka Webnode Zuzana Marková.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuPrečítajte si aj rozhovor s Lenkou Hlinkovou, ktorá vedia združenie Aj ty v IT

Ženy sa o zamestnanie v IT začali zaujímať

„Sme otvorení tomu, aby tento trend pokračoval – zmiešané tímy sú kreatívne a dosahujú výborné výsledky. Súčasný stav sme dosiahli úplne prirodzene, nerobíme žiadne špeciálne náborové kampane cielené na ženy. Jednoducho sa ženy o zamestnanie v IT začali zaujímať viac,“ dodáva Zuzana Marková.

Spoločnosť Webnode ponúka šablóny pre rýchlu, pohodlnú a bezproblémovou tvorbu
vlastnej webovej stránky. Pre jej založenie užívatelia potrebujú len niekoľko minút a nemusia mať žiadne špeciálne technické znalosti. Celkovo na platforme Webnode funguje viac než 30 miliónov stránok po celom svete. Viac informácií nájdete na stránke Webnode.

Webnode má na Slovensku vyše 800-tisíc webstránok!

Spoločnosť Webnode je na slovenskom trhu už od roku 2008. Dnes za jej chodom stojí viac než 100 ľudí, ktorí sa starajú o bezproblémovú činnosť všetkých stránok. Webnode ponúka vlastnú doménu, hosting a množstvo moderných a štýlových šablón, ktoré si podľa svojej potreby prispôsobíte. Jediné, čo musíte mať, je pripojenie na internet.

Vďaka jednoduchému užívateľskému prostrediu si môžete vytvoriť svoju osobnú stránku, internetový obchod alebo firemnú prezentáciu pokojne aj z pohodlia vašej pohovky. Na Slovensku na tejto platforme funguje približne 840-tisíc webových stránok.

Zaujíma vás podnikanie? Príďte na náš event v Poprade!

Zdroj foto: telegraph.co.uk, webnode.sk

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X