Domov BLOG ŠPORT Monobobistka Čerňanská obsadila na olympiáde 15. miesto, zlato si pripísalo USA vďaka...

Monobobistka Čerňanská obsadila na olympiáde 15. miesto, zlato si pripísalo USA vďaka kanadskej pretekárke Humphriesovej

13.2.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskej reprezentantke Viktórii Čerňanskej na ZOH 2022 v čínskom Pekingu patrí 15. miesto po dvoch kolách súťaže monobobov žien.

Devätnásťročná Bratislavčanka v súčte dvoch jázd zaostáva o 3,06 sekundy za líderkou hodnotenia americkou reprezentantkou Kaillie Humphriesovou. Monoboby majú premiéru pod piatimi kruhmi a zastúpenie má aj Slovensko.

Druhá jazda Slovenke nevyšla

V prvej jazde dosiahla Čerňanská dvanásty najlepší čas, keď spolu s Kanaďankou Cynthiou Appiahovou za Humphriesovou zaostali o 1,31 sekundy. Mladej Slovenke druhá jazda vyšla menej ako tá prvá, dosiahla v nej o 66 stotín sekundy horší čas a klesla o tri pozície nadol.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Humphriesová v oboch kolách dosiahla najlepší čas a pred druhou Kanaďankou Christine De Bruinovou má náskok 1,04 sekundy, pred ďalšími dvoma kolami naplánovanými na pondelok tak má dobrú východiskovú pozíciu na ceste za zlatom. Tretia je Nemka Laura Nolteová a tá na líderku stráca 1,22 sekundy.

Víťazka opustila kanadský tím

Humphriesová je rodáčka z Kanady a túto krajinu reprezentovala na predchádzajúcich troch ZOH v súťaži dvojsedadlových bobov, vo Vancouveri 2010 a Soči 2014 brala zlato a v Pjongčangu 2018 bronz.

Od septembra 2019 reprezentuje USA, keďže v roku 2018 obvinila členov kanadskej federácie z obťažovania.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Monobobistka Čerňanská obsadila na olympiáde 15. miesto, zlato si pripísalo USA vďaka kanadskej pretekárke Humphriesovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version