Na MS v hokeji 2021 nenastúpi jeden hráč, po absolvovaní PCR testov skončil v karanténe

21.5.2021 (Webnoviny.sk) – Jediný pozitívny prípad ochorenia COVID-19 medzi jednotlivými výpravami prinieslo testovanie organizátorov hokejových majstrovstiev sveta v lotyšskej Rige.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Ako informuje oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), koronavírus diagnostikoval u jedného hráča výberu Kazachstanu, ktorý okamžite zamieril do karantény.

Hráčov testujú každé tri dni

V Rige doteraz spravili už viac ako 2750 testov, pričom jednotlivé výpravy sú teraz povinné absolvovať opakované testy každé tri dni.

Výber Kazachstanu je súčasťou základnej B-skupiny a prvý duel v Rige odohrá v sobotu 22. mája večer proti domácim reprezentantom.

Slováci si to rozdajú s Bielorusmi

Všetky výpravy pred štartom MS museli po prílete absolvovať niekoľko testov, kým mohli vykorčuľovať na ľad na spoločné tréningy. Ďalšie PCR-testy ich čakajú pravidelne v ďalších dňoch.

Šampionát sa začal v piatok popoludní súbojmi Nemecko – Taliansko a Rusko – Česko. Slováci vstúpia do turnaja v piatok večer súbojom proti Bielorusom, v nedeľu ich potom čaká duel proti Britom.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Na MS v hokeji 2021 nenastúpi jeden hráč, po absolvovaní PCR testov skončil v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.