Najlepšie nové a aktuálne anime seriály, ktoré treba vidieť

0
Najlepšie nové a aktuálne anime seriály, ktoré treba vidieť

Počas najprísnejšieho lockdownu v pandémii ľudia stále pracovali, mali vyučovanie a dokázali nájsť spôsoby, ako sa, napriek negatívnym správam o pandémii, zabaviť. Hoci každý má iné predstavy o zábave, dá sa povedať, že niektoré aktivity sa presadili viac než iné.

Západné publikum nie veľmi sleduje cudzojazyčný obsah, napríklad japonské anime, hoci aj ono si už dávnejšie našlo malé ale verné publikum, ktoré vyrastalo na Naruto, Bleach a ďalších raných ikonických seriáloch, ktoré sa dostali na západ.

Zdá sa, že anime sa na západe skutočne rozbehlo a získalo si pozornosť mainstreamu, keď už aj Netflix (naša obľúbená skládka odpadu, kde sa občas dá natrafiť aj na niečo kvalitné) do svojho katalógu zaradil Avatar The Last Airbender (skrátene ATLA).

Niektorí fanúšikovia anime už pravdepodobne berú do ruky fakle a vidly a sú pripravení lynčovať nás za to, že sme si dovolili označiť ATLA ako anime, čo naozaj v pravom význame slova nie je. Vieme to a spomíname to len preto, že pre väčšinu ľudí, ktorí neskôr vyskúšali skutočné anime, to bola vstupná brána do tohto sveta.
Teraz, začiatkom roku 2022, si niečo povieme o niektorých pokračujúcich anime seriáloch, o ktorých všetci nadšene blúznia. Odporučíme aj viacerých čestných účastníkov.

1. Jujutsu Kaisen

Senzácia okolo anime trháku v roku 2020, Jujutsu Kaisen, sa udržala aj v roku 2021. Dej sleduje Yuji Itadoriho, slušného školáka, ktorý jedného dňa zje skutočný prst, ktorý fungoval ako médium silného démona Sukuna.

Po zhltnutí prsta sa Itadoriho ujme Gojo Satoru, pochybný, ale mocný mentor, ktorý zostaví tím troch základných postáv v štýle Naruta, aby bojoval s tvormi, ktoré sú v ich realite označené ako kliatby.
Jujutsu Kaisen je seriál, ktorý narúša zvyky a tradície šónen anime.
Je to tiež jeden z mála šónen, kde majú ženy takú hĺbku a moc ako muži, čo vidno vo výnimočnom diele tejto sezóny, ktorý sa ponorí do psychológie postáv prostredníctvom úžasne synchronizovaných súbojov.

pixabay.com

2. Odd taxi

Odd taxi je hlavný exteriér, v ktorom sa skrýva hlboké jadro; každá z 13 epizód seriálu sleduje život taxikára Hiroshiho Odokawu, čudáckeho a chronicky nezadaného mrzúta, ktorého nudí každodenná rutina.
Bez jeho vedomia sa mu do života vkradne hľadané dievča a jeho taxík sa stane ústredným bodom vyšetrovania.

Odd Taxi, ktorý je zmesou Taxi Cab Confessions a Durarara!!, sa vyhýba bombastickým efektom v prospech pomalšieho tempa príbehu o priateľstvách, kultúrnych tlakoch a modernom živote.
Vtipné prekáračky hercov odhaľujú skutočne ľudský pohľad na moderný život, dotýkajú sa rozšírených, no niekedy prehliadaných tém, ako napr. závislosť na hazardných hrách, zoznamovacie aplikácie a potreba presadiť sa vo svete plnom mikrocelebrít. Nepodobá sa ničomu, čo by ste momentálne vo svete anime mohli nájsť.

3. Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba)

Demon Slayer začína s veľkým treskom, keď sa relatívne pokorný Tanjiro Kamado po skúške ohňom premení na nahnevaného bojovníka. Tanjirovu rodinu napadnú démoni, ktorí jeho sestru Nezuko premenia na démona.

Keď nedávno osirelý Tanjiro stretne zabijaka démonov, prisahá, že pomstí vraždu svojej rodiny, zavraždí všetky démonické stvorenia, ktoré nájde, a zachráni svoju sestru pred záhubou.

Druhá sezóna veľmi vychvaľovaného seriálu Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba má jedinečný prístup. Namiesto vysielania celej sezóny nového obsahu, Ufotable rozdelil sériu na dve časti: príbeh okolo Mugen Train, ktorý delí film Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train na sedem epizód s pridaným obsahom a príbehovým oblúkom Entertainment District, ktorý je úplne novým a odohráva sa bezprostredne po Mugen Train.
Film Mugen Train bol sám o sebe vynikajúci, takže nie je prekvapením, že sa dobre preniesol do epizodického televízneho rozprávania.

4. Ranking of Kings

Princa Bojjiho, ktorý sa narodil ako nepočujúci, týra nevlastný brat a zosmiešňujú ho poddaní. Bojji sa po stretnutí s Kageom, tieňom, ktorý chápe jeho emócie, túži stať dôstojným kráľom, aby si mohol nárokovať svoj trón.

S celkom tradičným fantasy prostredím (má vzhľad a atmosféru podobnú Dragon Quest) je Ranking of Kings krásne zrealizovaný akvarel. Jeho úžasný boj a plynulá, voľná interpretácia fantázie pripomína fantazijné ríše Jacquesa Demyho a jeho dojemný dej smeruje k nadčasovému epickému pátraniu.
Navyše je Bojjiho hendikep stvárnený naozaj sympaticky, ako povznášajúci aj ťažký.
Seriál používa posunkový jazyk odporúčaný Tokijským zväzom nepočujúcich, čo je pre médiá významný krok vpred a spôsob, ako tieto dôležité jazyky spopularizovať.

pixabay.com

5. SK8 the Infinity

Sk8 the infinity, rovnako ako najväčšie športové anime, má úžasné väzby, ktoré by mohli byť viac, než sa zdá, pútavú rivalitu a množstvo štýlov. Skrytý turnaj v „S“ je plný intríg a prehnane podvratný darebák Adam v dobrom aj zlom ovládne zápletku.

Puto medzi Rekim Kyanom, druhákom na strednej škole, a prichádzajúcou novou študentkou Langou Hasegawou, ktorú zoznámi so skateboardingom, poskytuje nečakané emocionálne ukotvenie.
Sk8 the Infinity vytvára zaujímavé vzťahy medzi protivníkmi a spojencami, s podprahovým napätím medzi Rekim a Langou, pretože Reki sa začína znepokojovať tým, ako rýchlo jeho priateľka získava nové schopnosti.
Prvýkrát nie je hlavný hrdina prirodzene nadaný a charakteristika seriálu je založená na obavách z ťažko nadobudnutých schopností vycibrených veľkým úsilím. Aj keď je dej na vrchole teatrálnosti, nikdy nestráca zo zreteľa skutočnosť, že pokiaľ ide o zábavu, skateboarding je na prvom mieste.

6. The Heike Story

Príbeh Heike, literárne rozprávanie o vojne v Genpei, je základom pre animovaný seriál Heike monogatari (The Heike Story). Sleduje Biwu, osirelú veštkyňu, ktorú adoptuje dedič kmeňa, ktorý zavraždil jej otca. Napriek svojej averzii pomáhať otcovým vrahom v ich vojnovom úsilí sa rozhodne zaznamenať udalosti, ktoré prídu, čím sa etabluje ako autorka titulného eposu.

Pohľad Reiko Yoshida na históriu je silný a dojímavý a v kombinácii s podmanivým štýlom animácií, ovplyvneným drevenými blokmi má seriál folklórny nádych, ako aj emocionálnu blízkosť.
Je to úctyhodné a premyslené rozprávanie o významnom období japonskej histórie, ako aj pohľad do japonskej súčasnosti a dokonca aj budúcnosti.

7. 86

86 (osemdesiatšesť) okamžite vynikne svojou desivou konfrontáciou s fašizmom, ktorá sa odohráva o viac ako sto rokov v budúcnosti počas boja medzi dvoma frakciami zjavne autonómnych robotov.
Dej seriálu na základe série ľahkých románov „86“ sa začína v bohatej republike San Magnolia a zobrazuje hlavné mesto z pohľadu Leny, mladej veliteľky, ktorá má na starosti riadenie légie strojov proti nepriateľskej armáde bezpilotných lietadiel.

Pavúkovité „drony“ však nie sú na autopilot; riadi ich utláčaná najnižšia trieda ľudí, známa len ako „86“, čo vie armáda, ale pred civilným obyvateľstvom je tento fakt skrytý. Osemdesiatšestky sú zbavení všetkých ľudských práv a sú nútení zabíjať a umierať v mene ľudskej rasy Alba.
Úvodná sezóna 86 je vzrušujúca aj srdcervúca a zobrazuje vládnu tyraniu a privilégiá bez kompromisov.

Čestné uznania

Vieme, že je niekoľko titulov, ktoré keby sme nespomenuli, tak by sme fanúšikov anime veľmi nahnevali. Nezabudnite, že seriály s čestným uznaním nie sú v žiadnom prípade o nič menej pôsobivé než sedem vyššie spomínaných anime seriálov a určite by sa mali stať súčasťou vášho zoznamu titulov na pozretie.
• Attack on Titan (posledná séria vyšla v roku 2022)
• Komi can’t communicate
• Nomad: Megalobox 2
• Pui Pui Molcar
• Sakugan
• SSSS. Dynazenon
• Sonny Boy
• Star Wars: Visions (skutočná antológia budovania sveta)
• To Your Eternity
• Tokyo Revengers
• Uma Musume: Pretty Derby
• Wonder Egg Priority
• Zombieland Saga: Revenge

Vzhľadom na popularitu anime sa očakáva, že čísla sledovanosti v nasledujúcich rokoch porastú. Keďže revolúcia v animovanom priemysle vedie štúdiá na západe k vystúpeniu z priemernosti s novými hitmi ako Arcane, Invincible, Castlevania, Dota Dragon’s Blood a ďalšími, ktoré sú vyrobené vo vysoko štylizovanom anime móde, fanúšikovia anime sa zjavne majú na čo tešiť.

Streamovací giganti si uvedomili, že musia uspokojiť aj náročnejšie publikum, ktoré chce vidieť nuansy, rozmanitosť a odklon od trópov, ktoré môžu byť škodlivé pre určité komunity, pohlavia a ďalšie. So súčasným úspechom anime relácií v streamovacích službách môžeme očakávať, že všetci veľkí streamovací giganti budú západnému publiku naďalej prinášať obsah z iných kultúr.

Foto: Branden Skeli na Unsplash

žiadne príspevky na zobrazenie