Najsledovanejšie sitkomy od 90. rokov po súčasnosť

0
Najsledovanejšie sitkomy od 90. rokov po súčasnosť

Úvod 90. rokov priniesol veľký sitkomový boom. Rastúca popularita žánra obľúbeného pre vtipné podanie rodinných alebo priateľských zápletiek viedla k natočeniu mnohých úspešných sitkomov. Po vyše 3 dekádach je ich na popredných priečkach v rebríčkoch najsledovanejších seriálov hneď niekoľko.

Show Jerryho Seinfelda

Prvá z 9 sérií seriálu o komikovi a jeho najbližších priateľoch bola uvedená v roku 1989. Po 5-dielnej úvodnej sérii sa v rokoch 1991-1997 natočilo ďalších 8. Sitkom bez uceleného deja vsádza na schopnosť žartovať aj v najabsurdnejších situáciách. Vtipy hlavnej postavy si u nás veľkú pozornosť nezískali. V USA urobili zo Show Jerryho Seinfelda legendárny počin, ktorý má vysokú sledovanosť aj v súčasnosti.

Krok za krokom

Pár mesiacov po uvedení 1. série Show Jerryho Seinfelda sa odvysielali prvé diely jedného z najúspešnejších seriálov 90. rokov. Krok za krokom sa radí k sitkomom, ktoré televíznym divákom prinášajú viac ako len humor. Vtipné dialógy striedajú inšpiratívne posolstvá, ktoré majú moc posilniť manželské a súrodenecké puto aj v reálnom živote. Nie náhodou si rodinný sitkom obohatený o emócie získava deti aj dospelých divákov aj po viac ako 2 dekádach.

www.pixabay.com – Alehandra13

Frasier

Aj terapeuti majú osobné problémy. Frasier ich pri vysielaní v rádiu skrýva, no po príchode domov sa na neho zvalí celá lavína. Ak nemá nezhody s otcom, ktorý nerozumie jeho vkusu a intelektuálnym záujmom, rivalom sa stáva brat, s ktorým zdieľa životný priestor. K zmene sa odhodlá až v 12. sérii z roku 2023. Po 11 sériách z rokov 1993-2003 opúšťa byt, rádiovú stanicu aj kaviareň Café Nervosa v Seattle a vracia sa späť do Bostonu.

Priatelia

Autori seriálu o šestici priateľov so svojskými povahami pri odvysielaní prvej epizódy v roku 1994 netušili, že ich počin sa zapíše do dejín zlatými písmenami. Sitkom ocenený niekoľkými prestížnymi cenami priniesol 10 sérií. Posledná časť mala premiéru v roku 2004. Priatelia sú aj po 20 rokoch neodmysliteľnou súčasťou programu televíznych staníc v Európe aj v zámorí.

Tie roky sedemdesiate

Sitkom z rokov 1998-2006, ktorý nás zavedie do doby bez mobilov a špičkových vizuálnych efektov, je v súčasnosti poriadnou dávkou retra. 8 sérií s viac ako 20 epizódami sleduje život dospievajúcej partie, ktorej členovia sa stretávajú s prvými citovými väzbami. Aby problémov nebolo málo, musia riešiť okolnosti vznikajúce z rozdielneho pohľadu na život zo strany ich rodičov, ktorí sa na Tie roky sedemdesiate pozerajú trochu inak.

Dva a pol chlapa

21. storočie prinieslo do sitkomovej produkcie ostrejší humor, viac cynizmu a menej zábran. Výsledkom odvážnejšieho námetu o živote v mužskej domácnosti v Malibu, do ktorej okrem mileniek zavíta aj rafinovaná matka, labilná susedka a vypočítavá exmanželka, je seriál Dva a pol chlapa. Rozvrátené rodinné prostredie obohacuje prítomnosť gazdinej Berty.

Teória veľkého tresku

Partia študentov fyziky sa na prvý pohľad nemusí javiť ako zábavná spoločnosť. Ani genialita Sheldona a Leonarda nevyvracia mýtus o tzv. nerdoch, ktorí sú schopní lúštiť tajomstvá vedy, no v otázkach sociálnych väzieb sú takmer nefunkční. Teória veľkého tresku si v 12 sériách natáčaných od roku 2007 berie na paškál práve životný štýl komunity nerdov, ktorí vymenili spoločenský život za štúdium, prácu, vedu a digitálne technológie. Niet sa čo diviť, že mladí fyzici sa dopúšťajú jedného trapasu za druhým, keď sa v ich blízkosti ocitne príťažlivá žena s odlišným životným štýlom.Ilustračné foto: www.pixabay.com – JESHOOTS-com

Do širšieho zoznamu najsledovanejších seriálov sa dostali aj ďalšie sitkomy. Milióny divákov si nenechalo ujsť Bláznivý Jimov život. Nielen pre ľudí pracujúcich v kancelárii je ako ušitý na mieru The Office. Tých, ktorí sa zaujímajú o svet kúziel a mágie, môže zaujať Sabrina – mladá čarodejnica. Na Slovensku sa slušnej sledovanosti tešia aj 2 baby na mizine.

Foto na titulke: www.pixabay.com – SAAD_KURT

žiadne príspevky na zobrazenie