Nemá vás svokra v láske? 5 tipov, ako to psychicky prežiť

0
Nemá vás svokra v láske? 5 tipov, ako to psychicky prežiť
Zdroj: Unsplash.com

Niekedy sú na svojich synov až príliš ochranárske. Akonáhle si ich miláčik nájde nový objav a vyzerá to naozaj seriózne, môžu začať zúriť. Nevesty to majú niekedy so svojimi svokrami naozaj veselé. Samozrejme, sú aj svetlé výnimky. Ale treba sa pripraviť aj na to, že vás partnerova mama naozaj nemusí mať v láske. Je to zlý pocit, najmä ak ste jej nič nespravili. Preto sme vám spísali tipy, ako to psychicky zvládnuť.

Neznížte sa na jej úroveň

Ak vás uráža, robí intrigy, ohovára…nebuďte ako ona. Takéto osoby si vždy nájdu niečo, čo sa im nebude páčiť a nikdy nebudú spokojné. Máte dve možnosti. Buď sa zastanete samej seba alebo to jednoducho budete ignorovať. Obe možnosti sú v poriadku, no keď sa už pustite do hádky s ňou, nepoužívajte vulgarizmy, nezvyšujte hlas a snažte sa mať celú situáciu pod kontrolou. To, ako sa správa ona, nie je vaša zodpovednosť. To, že vás z nepochopiteľného dôvodu nemá rada, nie je vaša vina.

Nesnažte sa byť perfektná

Nikto z nás nie je dokonalý. To sa nedá. Ak ste sa akýmkoľvek snažili zapáčiť svojej svokre, no nikam sa to neposunulo, nechajte to tak. Buďte sama sebou, nebuďte zbytočne iniciatívna. Nepotrebujete stále zažívať ten pocit, že vás chladne odmieta. Zmierte sa s tým. Ak sa máte stretávať raz za čas na nejakých rodinných oslavách, v poriadku. Aj také sa stáva. Netlačte na pílu a akceptujte celú situáciu. Nie vždy je pre nevestu svokra ako druhá mama.

Prajte jej to najlepšie

Všetci máme svoj životný príbeh. Je dosť možné, že vaša svokra zažila niečo zlé a doteraz sa z toho poriadne nespamätala a je kvôli tomu aj zatrpknutá. Ak ste jej ponúkali pomocnú ruku alebo rozhovor, kedy by ste si ju vypočuli, no všetku vašu snahu odmieta, kašlite na to. Nedoprosujte sa. Poprajte jej veľa šťastia, ale nenechajte sa stiahnuť dole. Nesnažte sa ju ani zmeniť. Nedávajte jej do hlavy stále svoje argumenty. Zbytočne by ste si míňali energiu. Ak chce byť odporná, fajn. Vy buďte stále sama sebou a šírte lásku a pokoj.

Odpútajte sa od toho

Mohli ste mať predstavu o ideálnej rodine, no realita je iná. Pamätajte, vy máte vzťah predovšetkým so svojím partnerom. Ak to jeho matka ťažko znáša, je to jej problém. Nesnažte sa, aby bolo všetko perfektné. V živote si nemusíte rozumieť s každým a svokra je skvelý príklad. Nie ste ani povinná páčiť sa každému. Pre vlastnú psychickú pohodu, upustite z akýchkoľvek očakávaní. A sústreďte sa predovšetkým na vzťah s vaším milovaným.

Vyhýbajte sa jej

Dosť nešťastné riešenie, ale niekedy je nevyhnutné. Veď aj na rôznych fórach kolujú vtipy typu „Najlepšia svokra je tá, ktorá je aspoň 200 kilometrov ďaleko“. Niekedy to jednoducho nejde a musíte totálne obmedziť kontakt. Ak to má byť vaše dobro a celej rodiny, tak budiš.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu