Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

KORONAVÍRUS MAGAZÍN

Opatrenia proti koronavírusu opäť so zmenami, skráti sa čas pobytu v prírode

Sita
Zdieľať

Cesty do zahraničia za účelom rekreácie budú obmedzené aj v čase od 1:00 do 5:00. Vyplýva to z návrhu uznesenia, ktoré na stredajšom rokovaní schválila vláda. Pobyt v prírode bude rovnako možný v rámci okresu len do 20:00.

V okresoch v I., II. a III. stupni varovania bude možná návštevy prírody aj bez platného negatívneho testu na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci okresu.

Test nie starší ako sedem dní

V okresoch v IV. stupni varovania bude aj pri návšteve prírody potrebný negatívny antigénový alebo PCR test nie starší ako sedem dní, potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršie ako tri mesiace alebo potvrdenie o zaočkovaní dvomi dávkami vakcíny. Od druhého očkovania pritom musí ubehnúť 14 dní.

Od 22. marca je v štvrtom stupni až 20 okresov na Slovensku. Čierna farba – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu: Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice,  Žiar nad Hronom, Žilina.

Prečítajte si: Ako správne dýchať počas stresu alebo po ochorení?

Výnimka sa vzťahuje na osoby mladšie ako 15 rokov, staršie ako 65 rokov, na zdravotne ťažko postihnuté osoby, ktoré sa pohybujú s pomocou vozíčka alebo osoby, ktorých zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje podstúpenie testovania.

V prípade Bratislavy sa za okres považuje územie celého Bratislavského kraja, v prípade Košíc sa za okres považuje územie okresov Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV a Košice-okolie. Uznesenie nadobudne platnosť vo štvrtok 25. marca. Bratislava aj Košice sa nachádzajú v III. stupni covid automatu.

Aktuálny graf denných prírastkov:

Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia proti koronavírusu opäť so zmenami, Matovičova vláda skrátila čas na pobyt v prírode © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X