Nové testy majú vyššiu chybovosť. Starostovia obcí sa pýtajú, prečo ich štát nereklamoval

0
Nové testy majú vyššiu chybovosť. Starostovia obcí sa pýtajú, prečo ich štát nereklamoval

11.3.2021 (Webnoviny.sk) – Mestá a obce majú pri ďalšom testovaní svojich obyvateľov rátať s vyššiu chybovosťou antigénových testov. Informáciu dostali starostovia obcí počas rokovania pandemického strediska krízového štábu Okresného úradu v Trnave. Zdravotník má pri chybných testoch problém vyhodnotiť, či je testovaná osoba pozitívna, alebo negatívna.

Chybný test sa podľa vysvetlenia starostu Veľkých Kostolian v okrese Piešťany Gilberta Lišku úplne vyfarbí na bordovo, a v tom prípade sa z neho nedá vyčítať nič, alebo nereaguje vôbec. Ak sa takýto test vyskytne, bude treba testovanie zopakovať.

Viac o téme: Koronavírus

„Prosíme občanov, aby nekládli vinu zdravotníkom, pretože tí musia pracovať s takými testami, aké štát obciam poskytol,“ napísal Liška na sociálnej sieti. Zároveň položil otázku, kto nesie zodpovednosť za takéto testy a prečo ich štát nereklamoval. V obci Košúty v okrese Galanta mali problémové testy počas testovaniu už minulú sobotu. Starostka Zdenka Mačicová potvrdila, že 66 ľudí museli testovať opakovane, pretože sa test nedal vyhodnotiť.

Mestám a obciam testy dodávajú okresné úrady, tie ich však nenakupovali, a preto nenesú za ich kvalitu ani zodpovednosť. Väčšina miest a obcí v Trnavskom kraji vykonáva antigénové testovanie od 23. januára každý týždeň, testovať sa chystajú aj počas najbližšieho víkendu.

Viac k témam: antigénové testy, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové testy majú vyššiu chybovosť. Starostovia obcí sa pýtajú, prečo ich štát nereklamoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu