Peklo v Banskej Štiavnici: Obľúbené turistické miesto pohltili plamene, na mieste sú aj vojaci! Prezidentka reaguje

0
Peklo v Banskej Štiavnici: Obľúbené turistické miesto pohltili plamene, na mieste sú aj vojaci! Prezidentka reaguje
Požiar v Banskej ŠtiavniciZdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Banská Štiavnica je jedným z miest, na ktoré môžu byť Slováci hrdí. Avšak v sobotu (18.3.) zachvátili ničivé plamene jedno z najobľúbenejších turistických miest.

Ako informuje Polícia SR – Banskobystrický kraj na sociálnej sieti, známa Banka lásky sa ocitla v plameňoch. Ničivý požiar sa rozšíril aj na okolité budovy. Podľa najnovších informácií by mal horieť taktiež Banský archív, budova ZUŠ či pizzeria.

Situácia je vážna. Na mieste zasahujú desiatky hasičov, dobrovoľníkov a taktiež vojaci. Na miesto nešťastia smeruje minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger.

K hrozivému incidentu sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Je mi nesmierne ľúto, že centrum Banskej Štiavnice, jedného z najkrajších miest na Slovensku, zachvátil ničivý požiar. Veľká vďaka patrí profesionálnym a dobrovoľným hasičom, vojakom aj všetkým ochotným ľuďom, ktorí sa snažia dostať oheň pod kontrolu a pomáhajú aj s vynášaním cenných pamiatok, či historických písomností z ohrozených budov,“ píše na sociálnej sieti.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu