Pekné fotografie pre váš web a sociálne siete, ktoré sú zdarma

0
Pekné fotografie pre váš web a sociálne siete, ktoré sú zdarma

Dobrá a pekná fotka, ktorá zaujme na prvý pohľad, je dnes veľmi dôležitá. Mnohé z nás máme svoj blog, stránky na Facebooku či profil na Instagrame. No a príspevok bez peknej fotky už dnes nikoho neosloví. Jednoducho, pekné obrázky sú neoddeliteľnou súčasťou vášho podnikania a prezentácie v online svete.

Osobne takmer denne vyhľadávam a upravujem rôzne obrázky. Nielen pre web stránky, na ktorých pracujem, aby dotvorili celkovú atmosféru, ale i pre svoje vlastné potreby. Ak patríte k aktívnym používateľom Instagramu a pridávate aspoň jeden príspevok denne, tak viete, koľko to dá námahy, prísť každý deň s postom, ktorý vizuálne zaujme na prvý pohľad. Nie každá z nás vie urobiť presne také fotky, aké by chcela či potrebovala svojím telefónom. Tiež sa radím do tejto skupiny. Teoreticky to ovládam, ale keď sa stretne teória s praxou, niekde to zlyhá. Preto často využívam rôzne fotobanky. Tie, ktoré ponúkajú fotografie v databáze zadarmo. Áno, sú aj také :)

Kde získať kvalitné obrázky, ktoré sú zdarma?

Existuje mnoho stránok, ktoré túto službu ponúkajú. Niektoré zrejme už aj poznáte a využívate. K najznámejším patrí pixabay.com, pexels.com a unsplashed.com. Fotky z týchto databáz sú asi všade. Takže už nie sú až také jedinečné. Čo je mínus. Stále však viete nájsť fotku, ktorá je relatívne neokukaná.

V tomto článku by som vám však chcela dať do pozornosti zdroje, ktoré sú orientované na ženy. Žiaľ, mnohé fotky z nich získate až po tom, čo sa zaregistrujete na odber newsletterov danej stránky. Prečo? Za stránkami stoja jednotlivci, často blogerky, fotografky či web dizajnérky, a svoje fotky dávajú za protihodnotu v podobe mailu. V zahraničí je to bežná prax a v USA nejakú ochranu osobných údajov a registráciu na úradoch neriešia. Databáza mailov je pre nich zdroj, na ktorom stavajú svoj biznis…

Ako zistím, že obrázok je skutočne free?

Predtým, než fotografie stiahnete a použijete, presvedčte sa, že je pri nich uvedená licencia CC0 – Creative Commons Public Domain. Toto označenie znamená, že fotku si môžete stiahnuť, kopírovať, upravovať, šíriť a použiť aj na komerčné účely, a to všetko bez súhlasu jej autora.

Niekde sa môžete stretnúť s tlačidlom „donate“ alebo „coffee“. To znamená, že autor obrázku vám dovoľuje použiť jeho dielo, ale bol by rád, ak by ste mu prispeli aspoň  symbolickou čiastkou. V prípade stránok, ktorých prehľad ponúkam nižšie, priamo pri fotke žiadne označenie väčšinou nenájdete. Treba si teda na danej stránke pozrieť sekciu „Privacy Policy,“ kde sa dozviete, ako môžete s fotkami narábať.

Styled Stock

Akcne Zeny_CsontosStudio_obrazok Styled Stock

Stránka je plná ženských fotiek vo vysokom rozlíšení pre všetky ženy, podnikateľky. Kolekcia asi so 100 fotografiami je plne k dispozícii aj pre komerčné účely. Vyhľadávať môžete na základe farby alebo kategórie: móda, lifestyle, hrnček, kvety, krása, jedlo, rámiky.

picXclicX
Akcne Zeny_CsontosStudio_obrazok picXclicX
Ako získať fotografie zdarma pre váš web

Fotky od američanky Jill Levenhagen. Na stránke má fotografie z rôznych oblastí. Ak si však kliknete v menu na Styled Stock, nájdete tam zopár kúskov, tzv. „desktop fotografií“. Sú to obrázky ženského pracovného stola (klávsenica, káva, zápasnik, a pod.) Fotiek je len zopár. K dispozícii je 6 farebných kolekcií  a v každej nájdete 4 fotky. Pre blog či sociálne siete ideálne.

Make your blog beautiful

Akcne-Zeny_CsontosStudio_obrazok-Make-Ur-Blog-Beautiful

Blog, ktorý ponúka rôzne tipy a rady ako na úspešný blog. Jeho autorka Cynthia však ponúka aj free fotky. Keď sa zapíšete do mailing listu, získate prístup k jej free obrázkom. Následne vám každý mesiac prídu mailom ďalšie. Nevýhodou databázy je, že nevidíte, aké fotky sú v balíčku. Musíte ich najskôr stiahnuť, aby ste zistili, čo ste si vlastne stiahli.

Creative Convex
Akcne-Zeny_CsontosStudio_obrazok-Creative Convex
free obrázky pre vas web, obrázky zdarma, fotografie zdarma

Projekt, za ktorým je žena, minimalistka. Také sú aj jej fotografie. Ak potrebujete hlavne veľa bielej doplnenej sem tam nejakou výraznou farbou, ste na správnom mieste. Opäť však musíte zadať váš mail do databázy. Odmenou vám bude krásnych 20 fotografií.

Moms Make Cents
Akcne Zeny_CsontosStudio_obrazok Moms Make Cents
free obrázky pre vas web, obrázky zdarma, fotografie zdarma

Farebný a milý balíček 25 obrázkov pre blogerky získate na stránke Moms Make Cents, keď zadáte svoj mail.

City Girl Searching
Akcne-Zeny_CsontosStudio_obrazok-City Girl Searching
free obrázky pre vas web, obrázky zdarma, fotografie zdarma

Na záver mám pre vás ešte jeden zdroj. Neponúka len fotky, ale ak ste blogerka, nájdete tu aj rôzne pomôcky, pracovné listy či návody na úspešný blog a biznis.

Dúfam, že stránky sú pre vás nepoznané, nové a obrázky, ktoré tam nájdete, dobre využijete. Vnesme do vôd internetu viac ženskosti ;)

Zuzana

žiadne príspevky na zobrazenie