Podnikanie s manželom ich robí šťastnými

0
Podnikanie s manželom ich robí šťastnými
oriflame, pekná žena, mladá žena, podnikanie

Kým v mnohých vzťahoch je to tak, že o budúcnosť a aj spoločné podnikanie sa postará muž, v prípade 25-ročnej Andrei Huljakovej tomu bolo inak. Bola to práve ona, kto sa postaral o finančnú nezávislosť rodiny a do už rozbehnutého biznisu zapojila aj partnera. A klape im to.

Patríte k ženám, ktoré už v mladom veku vykročili vlastnou, podnikateľskou cestou. Čo Vás k tomu viedlo?

Ako asi každý študent som túžila mať vlastné financie, nechcela som byť závislá od rodičov. Chcela som v živote niečo dosiahnuť. Inšpirovali ma príbehy úspešných direktoriek, ktoré si svoj život zlepšili vďaka kozmetickej značke. Využila som teda ponúkanú príležitosť, začala som na sebe pracovať, naučila som sa snívať a tieto si sny plniť.

Popri tom ste stále študovali, neskôr vysokú školu, ktorú ste ale nedokončili, prečo?

Počas druhého ročníka bakalárskeho štúdia sa mi podarilo dosiahnuť titul direktor, ktorý mi zabezpečil zaujímavý príjem a zároveň priniesol aj viac zodpovednosti voči mojej práci. Už vtedy som mala veľké ambície rásť na ceste k úspechu a dosahovať ďalšie tituly. Rozhodla som sa po ukončení bakalárskeho štúdia naplno venovať čas rozvoju biznisu. Cesta k úspechu je o tímovej práci. Mojím snom bolo nájsť do tímu lídrov, s ktorými budem spolupracovať. Počas štúdia som nemala veľa priestoru podporovať v raste iných. To sa zmenilo, keď som školu ukončila.

pekná žena, oriflame, podnikanie, multilevel marketing, dlhé vlasy
Zdroj: foto archív Andrea Huljaková

V prípade väčšiny vzťahov je to tak, že je to muž, ktorý vtiahne ženu do spoločného podnikania, prípadne nejakej inej spoločnej – aj pracovnej – aktivity. Vo vašom prípade to bolo iné. Aké boli začiatky spoločnej práce?

Manžel ma od začiatku podporoval a zdieľal so mnou prvé úspechy. Zo začiatku mi len občas pomáhal, radil mi a vždy ma vypočul. Neskôr videl, čo všetko sa dá dosiahnuť. Uvedomil si, ako by mohol náš život vyzerať, keby sme sa spolu naplno pustili do biznisu. Po ukončení inžinierskeho štúdia sa rozhodol odmietnuť zamestnanie a pridal sa ku mne. Keďže mi pomáhal už aj predtým a v biznise sa vyznal, nabehnúť do tímovej práce bolo veľmi jednoduché. Pre mňa to bola obrovská výhoda, pretože ma od mnohej práce odbremenil, mnoho mi zjednodušil a ako tím sme začali pracovať výkonnejšie a efektívnejšie. A, samozrejme, obaja sme získali viac voľného času.

Nemal váš dnes už manžel problém s tým, že o váš pracovný život, a teda aj rodinné financie, ste sa de facto postarali vy?

Myslím, že taká situácia nie je príjemná žiadnemu mužovi. Ale manžel si uvedomil, že keby sme mali čakať na to, kým doštuduje vysokú školu a začne chodiť do práce, tak by sme teraz nemali to, čo máme. Ja som sa síce venovala biznisu, ale on vybavoval všetky veci ohľadom stavby nášho domu a sám na ňom mnoho aj porobil, keďže je taký domáci kutil. Takže sme už vtedy boli skvelý tím.

pekná žena, oriflame, podnikanie, multilevel marketing, dlhé vlasy
Zdroj: foto archív Andrea Huljaková

Spomínali ste, že vďaka vášmu manželovi ste vašu prácu vyšperkovali. Ako?

Manžel je technicky veľmi zdatný, má mnohé nápady a vďaka nemu sme začali využívať aj online možnosti pre rozvoj biznisu. Napr. sme zaviedli systém online školení. Naša obchodná sieť sa rozrastá po celom Slovensku, takže takto sa všetci jednoducho dostanú k potrebným informáciám, ktoré im pomáhajú v raste. Taktiež sme vytvorili vlastnú web stránku, ktorá nám slúži k lepšej propagácii. Výsledky sa dostavili a ja som sa stala v roku 2017 najrýchlejšie rastúcou direktorkou v Oriflame na Slovensku.

Začínali ste v podstate ako predajca kozmetiky, aká je vaša rola dnes?

Dnes je zo mňa direktorka, v podstate manažujem svoju obchodnú sieť. Moja rola spočíva najmä v komunikácii, školení, podporovaní, motivovaní, rozvoji lídrov a zabezpečovaní aktivity siete. Venujem sa lídrom, učím ich to, čo robím ja a taktiež stále hľadám do tímu nových ľudí a ponúkam príležitosť.

Pôsobíte ako pár, ktorý rád napreduje a prináša stále niečo nové. Máte nejaké plány do budúcna?

Áno, plánov máme veľa. Určite chceme pomôcť mnohým ľuďom, najmä tým mladým, zmeniť svoj život k lepšiemu, tak, ako sa to podarilo nám. Viac informácií o nás a o možnosti rastu s nami nájdu záujemcovia na www.mladiauspesni.sk.

pekná žena, oriflame, podnikanie, multilevel marketing, dlhé vlasy
Zdroj: foto archív Andrea Huljaková

A čo vaše súkromné plány? Sú skombinovateľné s prácou?

Áno sú, pretože jednou z výhod nášho biznisu je časová sloboda a možnosť pracovať aj z pohodlia domova.

Ako rada oddychujete?

Milujem čítanie kníh. Okrem toho rada cvičím, behám a plávam v našom bazéne. Oddych je pre mňa aj čas strávený s rodinou a priateľmi.

Ktorý zatiaľ splnený sen je pre vás tým najvzácnejším?

Jednoznačne náš dom s bazénom a veľkým šatníkom, o ktorom som snívala už ako 17 ročná.

pekná žena, oriflame, podnikanie, multilevel marketing, dlhé vlasy
Zdroj: foto archív Andrea Huljaková

Ak by ste mali dať tri rady ženám, ktoré by ich tiež viedli k plneniu vlastných snov, aké rady by to boli?

1. Zoberte veci do vlastných rúk a prevezmite zodpovednosť za svoj život.
2. Buďte odvážne, ambiciózne, pozitívne naladené a pracujte na sebe.
3. Vytrvajte a nikdy sa nevzdávajte.

Považujete sa za šťastnú ženu?

Za veľmi šťastnú. Milujem svoj život. Mám milujúceho manžela a rodinu, sme zdraví, mám prácu, ktorá je pre mňa záľubou a plním si sny.

Vo vašom prípade je zrejme aj na mieste opýtať sa, či máte recept na šťastný partnerský život…

Veľmi dôležité je vážiť si jeden druhého, rozprávať sa a denne si prejavovať lásku. Niekedy stačí len spontánne objatie či bozk a deň je hneď krajší. Vo vzťahu nesmie chýbať smiech, zábava, neha a tolerancia.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu