Pozitívna energia a množstvo nových poznatkov na jednom mieste

0
Pozitívna energia a množstvo nových poznatkov na jednom mieste
superfeel, akčné ženy, autenticita, manipulácia

BRATISLAVA, 28. november 2017 – Pozitívna energia a množstvo náučných prednášok. Aj tak vyzerala tohtoročná konferencia SUPERfeel, ktorú už po šiestykrát organizovala jej zakladateľka a hostiteľka Ivana Kičikoleva. Tento rok bola pre návštevníkov po prvý raz otvorená aj SUPERexpo zóna, v ktorej dámy našli nielen príjemné pohostenie, ale aj kvalitné produkty.

Od manipulácie k autenticite

Psychológovia z Otvorenej hryMgr. Ľubica Šoltésová a Mgr. Michal Šoltés, si pripravili prednášku na tému od manipulácie k autenticite. Rozdelili obecenstvo do „rodín“ a každému členovi pridelili rodinnú rolu. Hravým spôsobom poukázali na to, ako človek cez manipuláciu alebo autenticitu dokáže presadiť svoj zámer. O manipulácii porozprávali zo všeobecného psychologického pohľadu, ale hlavným zameraním bolo poukázať na to, aby si ľudia viac vedeli v bežnom živote osvojiť autenticitu – úprimnosť. „Keď som sám začal byť viac autentický a pozorný voči manipulácii, tak sa v mojom živote prestali vyskytovať ľudia, ktorí sú manipulatívni,“ potvrdil Mgr. Michal Šoltés. Odborným pohľadom zodpovedali otázky obecenstva, týkajúce sa ich témy vo vzťahu s deťmi, prácou a s ľuďmi každodenného sociálneho kontaktu.

https://www.facebook.com/SUPERfeel.sk/photos/ms.c.eJxFkteNRTEIRDtakUP~;ja0uPMa~;RxMwhsnaq6ydSzv0j3~_gFtgBlwUEEAM8AJrLKeQpupxTCoqwBXwgN9Rgya1V1EaNJfNA6YCQH2iKAdoHmCeDGCBHIQULf5N6Hqj2sfC19DeXk7sB1AKE6gJ7QBYgw3hqCRk2LRVPsRmKDLcB4g98GdxQBI2Cf69tkgHmAD4rzBu9aVvsteQ~_n7CPlGlJRUtui1xGzFdSxoGaDO0CsAUOMFsnh6JXUadg0pmUGmBb9FqYZYECxGTEA~;Pa6Hst78~_pPzCnHQWLzsbUUKubkbDY1hIs9t1YdMNi26KwuKwCltABJQBzlnEX1Bw7mOk~;hpe3bA~-~-.bps.a.1049588375183975.1073741837.774568219352660/1049589321850547/?type=3&theater

Top hoaxy, ktorým ľudia uverili

Zdieľame príspevky na sociálnych sieťach iba na základe prečítania titulku správy a emócií a až 29 percent mladých ľudí od 19-24 rokov dôveruje viac takzvaným alternatívnym médiám. Aj o tom rozprávala Bc. Kristína Puškelová z komunikačnej agentúry Kharisma počas konferencie SUPERfeel. „Podľa výskumu GLOBSEC Policy Institute verí alternatívnym médiám až 17 percent Slovákov, pričom z krajín V4 nedôverujú tradičným médiám viac už iba obyvatelia Česka. Alternatívne médiá tam uprednostňuje až 24 percent obyvateľov.“ Práve na narastajúci záujem mladých Slovákov o konšpiračné médiá upozorňujú viacerí odborníci. Tie majú silnú základňu na sociálnych sieťach. „Podľa údajov Inštitútu Reuters pre výskum žurnalistiky z roku 2017 až 40% získava svoje informácie na sociálnych sieťach,“ dodala Bc. Kristína Puškelová. Práve tento fakt je preto alarmujúci pri počte poplašných a klamlivým správ aké sa dnes na sociálnych sieťach vyskytujú. „Aj my ako komunikačná agentúra sa snažíme podporovať iniciatívu konspiratori.sk, na ktorej stránkach nájdete zoznam konšpiračných webov,“ dopĺňa. Iniciatíva pritom slúži najmä pre inzerentov, aby neinzerovali na stránkach, ktoré sú zaradené medzi konšpiračné weby. Aktuálne ich eviduje vyše 110.

https://www.instagram.com/p/BcE_eHmDsUh/?taken-by=superfeel.sk

Metódy pri funkčnej sterilite

Panvové dno, jeho funkcia a metódy Ľudmily Mojžišovej pri funkčnej sterilite. Tomuto všetkému sa vo svojej prednáške venovala Mgr. Miriama Šinglerová z rehabilitačného centra Ambio. Ako fyzioterapeutka tak priniesla ženám širší pohľad o funkčnej sterilite – neplodnosti, ktorej možno predchádzať sériou cvikov. Ak má ženské telo oslabené panvové dno, vzniká problém s inkontinenciou a neplodnosťou. Existuje však dvanásť cvikov uvoľnujúcich svaly, o ktorých sa zistilo, že fungujú na posilnenie pánvového dna a zvyšujú možnosť otehotnenia. „Úspešnosť tejto metódy je 33 -35 %,“ dodáva Mgr. Šinglerová.

Bezpečnosť vášho života vo virtuálnom svete

Karol Suchánek ako „cybesecurity“ spíker upriamil pozornosť na svoje poznatky v bezpečnosti vo virtuálnom svete. Viete, s kým chatujeme? Sú vaše financie v bezpečí aj v online bankovníctve? S kým komunikujú deti na tabletoch? Aj na tieto otázky odpovedal počas prednášky a zároveň upozornil na to, ako kedysi vyzerali veci sci-fi, no dnes už môžu znamenať reálnu hrozbu. Treba si dávať pozor, aké verejné informácie často sami dáváme do online prostredia a môžu byť neskôr zneužité proti nám. Ako príklad uviedol Facebook stalking, kde sa podľa mena o vás dá zistiť všetko sprístupnené. „Keď by som o vás zozbieral takéto údaje, môžem na konci urobiť veľký neporiadok,“ upozornil Suchánek.

https://www.instagram.com/p/Bb_t7uaDoSr/?taken-by=superfeel.sk

Meditácia na koniec

Uvoľňujúcou bodkou konferencie bola účasť Mgr. Michelle Mattieligh, ktorá je známa svojou pyramídou osobnosti. Ako lektorka, terapeutka, koučka a publicistka v jednom, prišla s motivujúcou prednáškou nasmerovať dámy k lepšiemu spracovaniu negatívnych emócií. „V ére Vodnára, vstúpime do úžasného nového veku. Je to takzvaný zlatý vek ľudstva, kedy všetko staré opadne a my sa presunieme do nového veku šťastia,“ doplnila Michelle. Ak ľudia správne vedia zabrániť negatívnym myšlienkam, priťahujú si do života to, čo naozaj chcú a vedia vykročiť tou správnou nohou za svojim šťastím. Prítomné dámy si spolu s Michelle vyskúšali pätnásťminútovú meditáciu, v ktorej uvoľnili telo, myseľ aj ducha.

žiadne príspevky na zobrazenie