Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG

Prezentujte sa v tom najlepšom svetle!

Zdieľať
prezentovanie

Všetci chceme dosiahnuť nové horizonty a byť úspešní. Ale samozrejme, musíme mať správne ciele a túžbu splniť si naše sny. Každý má ale inú cestu: niekto ide hore po kariérnom rebríčku a niekto podniká. Niekto si vyberie „voľnú nohu“ a naučí sa zarábať a realizovať svoje plány bez akejkoľvek závislosti na  inom. Tak či onak, takmer v akejkoľvek oblasti, musíme byť schopní kompetentne a efektívne  predstaviť seba druhým.

Získanie práce, spoznanie potenciálnych partnerov a všeobecne ľudí, ktorí sú pre nás zaujímaví, a na ktorých je dobré mať kontakt, musíme zaujať a vytvoriť na nich správny dojem.

Dôležitosť sebaprezentácie

V procese komunikácie s ostatnými ľuďmi sa vždy snažíme správať čo najlepšie. A to nie je prekvapujúce, pretože živá komunikácia hovorí o osobe oveľa viac ako tisíce vyplnených dotazníkov alebo banálny zoznam ich pozitívnych vlastností.

Samozrejme, že by ste mali vždy pamätať na to, že vzhľad, vhodné správanie, takt a sebavedomie sú dôležité. Rovnako, ako aj dodržiavanie pravidiel etikety, sú účinným nástrojom na sebaprezentáciu. Preto sa v každej situácii, keď viete, že o sebe musíte stručne rozprávať, pokúste si tieto veci vopred pripraviť. Zvyšok je otázkou technológie, napríklad v podobe výhodnej reklamy Google, s ktorou zabodujete na internete.

Prečítajte si aj článok, ako sa zbaviť trémy 15 krokmi

google

foto: pixabay.com

Príprava je kľúčom k úspešnej prezentácii

Plánovanie a príprava je dôležitá v akejkoľvek oblasti. V tomto prípade je to zváženie najvhodnejšej možnosti prezentácie. Ak ide o podnik, ktorý má web a ponúka svoje produkty cez eshop, s plánovaním pomôže dobre známa marketignová agentúra.

Ak si chcete odprezentovať vlastnú značku alebo seba a svoju osobu bez podpory na internete, musíte podrobne vypracovať plán budúcej konverzácie sami.

Váš príbeh by mal trvať iba niekoľko minút, ale je potrebné doň zahrnúť všetko, čo súvisí s vašimi skúsenosťami a osobnými úspechmi. Odporúčame vám vytvoriť štruktúrovaný náčrt a napísať si krátku esej.

Majte na pamäti, že pozornosť by sa mala zameriavať na konkrétne fakty a nie na dlhé úvahy. Váš projekt potom môže slúžiť ako základ pre vlastnú prezentáciu. Doplníte ho len o fakty z vášho osobného a profesionálneho života.

Schopnosť prezentovať sa je dôležitá pre študenta, špecialistu, podnikateľa a pre slobodné povolania. A váš úspech bude závisieť zasa od toho, ako starostlivo sa na to pripravíte a vypracujete štruktúru svojho príbehu, ktorým chcete zaujať.

Foto: pixabay.com

Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X