Prezidentka Čaputová prijala v paláci Kollára, rokovali o aktuálnej situácii v koalícii

9.3.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 9. marca v Prezidentskom paláci prijala predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina). Hovorili spolu o aktuálnej situácii v koalícii. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti. V stredu 10. marca má k ďalšiemu fungovaniu koalície zasadnúť predsedníctvo hnutia Sme rodina.

Koaliční lídri rokovali 3. marca o kríze v koalícii. Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová sa počas dňa stretli aj s prezidentkou. Šéf SaS po rokovaní vlády povedal, že „sa musíme seriózne baviť o rekonštrukcii vlády, lebo takto ďalej sa už nedá fungovať“.

Koaličná kríza nastala po tom, ako premiér Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (obaja OĽaNO) nakúpili ruskú vakcínu Sputnik V napriek nesúhlasu koaličných partnerov zo strán SaS a Za ľudí.

Viac k témam: koaličná kríza, konflikt, rekonštrukcia vlády, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová prijala v paláci Kollára, rokovali o aktuálnej situácii v koalícii © SITA Všetky práva vyhradené.