Primátor Buchta bude opäť kandidovať vo voľbách, s Revúcou má ešte ďalšie plány

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasný primátor okresného mesta Revúca Július Buchta, ktorý vedie mesto od roku 2018, sa bude v nadchádzajúcich jesenných komunálnych voľbách opätovne uchádzať o tento post.

Ako informuje v tlačovej správe, jeho plánom je nadviazať na doterajšie úspechy samosprávy počas posledných štyroch rokov a ďalej rozvíjať mesto Revúca.

Ponúka skúsenosti a riešenia

„Verím v spoluprácu, ktorá prináša lepší život pre ľudí. Či je to v kraji, alebo v meste. Preto stojí za mnou tím šikovných kandidátov do mestského zastupiteľstva, na ktorých sa budem môcť spoľahnúť,“ hovorí súčasný primátor, podľa ktorého nám celoštátna politika ukazuje, čo sa stane, keď sa k moci dostanú amatéri.

„Namiesto plnenia veľkolepých sľubov prinášajú iba chaos a nefungujúce experimenty. Toto v Revúcej nepotrebujeme. Ponúkam skúsenosť, riešenia a reálne výsledky,“ dodáva Buchta, ktorý spolu s tímom pripravujú desiatky projektov, napríklad cez Plán obnovy či Plán pre spravodlivú transformáciu.

„Mojou prioritou je vybudovanie vnútrobloku, ktorý je naplánovaný na obdobie septembra – októbra 2022. Ide o projekt, kde v Sídlisku stred III sa bude vysádzať zeleň, osadia sa fitness prvky, na ploche súčasného trávnika vznikne malý kopec na sánkovanie,“ konkretizuje primátor.

Pripravujú desiatky projektov

Medzi jeho plánmi je však i modernizácia futbalového ihriska a vybudovanie zavlažovania trávnatej plochy, alebo rekonštrukcia budovy mestského úradu prostredníctvom Plánu obnovy. Plánuje vybudovať cyklotrasu, cyklochodník, či cyklodrezinu a chce pokračovať v úsilí o zachovanie a modernizovanie nemocnice v Revúcej, ako aj Okresného súdu a vytváranie podmienok pre vznik nových pracovných miest hlavne v oblasti cestovného ruchu.

Medzi jeho ďalšie zámery patrí vybudovanie kruhovej križovatky medzi Slovenskou sporiteľnou a Mestskou tržnicou, výstavba denného stacionára, či modernizácia učební a dielní pre žiakov škôl. Žiadanou novinkou bude tobogan na mestskom kúpalisku, ktorý všetkým deťom spríjemní letné dni. Cez Banskobystrický samosprávny kraj sa tento rok začne aj s premenou Prvého literárneho gymnázia na krásny projekt pod názvom Litterra v sume 2,8 milióna eur.

Viac k témam: Kandidát na primátora, Komunálne voľby, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Buchta bude opäť kandidovať vo voľbách, s Revúcou má ešte ďalšie plány © SITA Všetky práva vyhradené.