Proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach má stanovený dátum začiatku

18.7.2021 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na utorok 20. júla hlavné pojednávanie s Lukášom K., ktorý je obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní obžalovaný ešte minulý rok dobodal 44-ročného Miroslava a jeho družku, 48-ročnú Janette, za zlé správanie sa dvojice k jeho nevlastným sestrám. V ich dome v obci Lednické Rovne v okrese Púchov následne založil požiar.

Polícia ešte v novembri 2020 informovala, že na čine sa malo podieľať aj maloleté dieťa.

Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde,” uviedli policajti. Jedna z maloletých sestier podľa polície obžalovanému pomáhala so založením požiaru, keď po dome rozliala horľavú látku.

Telá zavraždených objavili po uhasení požiaru domu v obci Lednické Rovne 19. novembra minulého roku. V prípade dokázania viny hrozí obžalovanému trest 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k témam: pojednávanie, súdny proces, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach má stanovený dátum začiatku © SITA Všetky práva vyhradené.