Rady odborníčky na ženskú krásu: Ako pripraviť svoju pleť na leto?

0
Rady odborníčky na ženskú krásu: Ako pripraviť svoju pleť na leto?
Eva Benediktová

Eva Benediktová študovala na Obchodnej akadémii, pracovala v luxusnom hoteli, aj vo veľkej reklamnej agentúre. Jej život sa radikálne zmenil, keď absolvovala hodinku krásy u kamarátky. Zaregistrovala sa a dnes je úspešnou nezávislou kozmetickou poradkyňou, ktorá ukázala cestu podnikania s Mary Kay už stovkám žien. Keďže sa blíži leto, a s ním aj dovolenky, porozprávali sme sa s Evkou aj o starostlivosti o pleť.

Evi, tohtoročná jar je chladná. O pár dní však prepukne leto. Ako sa postarať o pleť tak, aby nás prudká zmena počasia nezaskočila?

Je to vlastne veľmi jednoduché. Ideálne každý týždeň by sme sa mali zbaviť starej, odumretej kože a to nielen na tvári, ale aj na tele. Na tvár svojim zákazníčkam odporúčam 2 druhy pílingov. Jeden je primárne určený pre zrelú pleť a nanáša sa ako maska. Tá po asi 10 minútach oddelí vrstvu s mŕtvymi kožnými bunkami a zároveň vyživí novú kožu, ktorá je pod ňou.

Druhým je tzv. “plastický chirurg v krabičke” čiže mikrodermálna abrázia. V prvom kroku intenzívnym peelingom zbrúsime vrchnú odumretú kožu, vyhladíme jemné aj hlboké vrásky a odstránime usadeniny z pórov. V druhom kroku nanesieme regeneračné sérum, ktoré citlivú pleť upokojí, uzatvorí póry a naštartuje tvorbu novej kože. Po takejto starostlivosti máme pocit novej, hebkej a žiarivej pleti. Aj takto si môžeme na jar pripraviť svoju pleť, aby nám v lete pekne „vyznelo“ opálenie.

plet
Foto: pixabay.com

Pristavme sa ešte pri samoopaľovacích krémoch. Vraj zažívajú veľký návrat. Nie je po nich pokožka nažltlá?

Čoraz častejšie sa v spoločnosti hovorí o intenzívnej potrebe ochrany pokožky pred slnečným žiarením. Používanie samoopaľovacích krémov je ideálne práve pre ľudí, ktorí hľadajú bezpečné, prirodzene vyzerajúce opálenie bez toho, aby museli svoju pokožku vystaviť škodlivým účinkom slnečného žiarenia.

Samoopaľovací krém je výborným riešením pokiaľ je kvalitný a nezanecháva fľaky na rukách či tele. Zhnednutie musí byť prirodzené a rovnomerné.

Mary Kay
Letná starostlivosť od Mary Kay

Aký je rozdiel v starostlivosti o pleť u mladších dám a ako sa postarať o zrelšiu pleť? Sú v tom rozdiely?

V základnom systéme starostlivosti o mladšiu a staršiu dámu veľký rozdiel nie je. Pravidelné odlíčenie, vyčistenie, tonizovanie a hydratovanie pleti ráno aj večer sú základom zdravej pleti. Rozdiely sú však najmä v zložení a účinných látkach samotných produktov starostlivosti o pleť.

V mladšom veku sa zameriavame najmä na čistenie, peeling a hydratáciu pleti. S pribúdajúcimi rokmi začína koža starnúť, preto je vhodné začať s používaním krémov proti vráskam. Vo vyššom veku prichádzajú na rad séra a krémy s intenzívnejším zložením.

Taktiež starostlivosť o očné okolie musí byť dôslednejšia. Čo je však veľmi dôležité v každom veku je používanie ochranných faktorov v denných krémoch alebo mejkapoch. Tým zabránime predčasnému zostarnutiu kože. Dodržiavanie pitného režimu je prioritou pre zdravú kožu.

Väčšina našich čitateliek sú mamy. Čo deti a slnko? Máš zopár odborných rád?

Hrúbka a citlivosť detskej kože je pochopiteľne diametrálne odlišná od tej „dospeláckej“. Je tenká, jemná, bledá, a preto veľmi náchylná na okamžité spálenie. Pred každou vychádzkou, nielen pri trávení času pri vode, ich treba dôsledne natrieť krémom s ochranným faktorom. Ostrému slnku sa však aj tak treba, samozrejme, vyhýbať.

líčenie mary kay
Eva Benediktová líči na fotenie na evente Akčných žien, foto: František Bodnár

Čím si ťa získala kozmetika Mary Kay?

So značkou Mary Kay sa stretávajú ženy už v takmer štyridsiatich krajinách sveta. Počas celých 55 rokov existencie značky si Mary Kay dáva záležať na kvalite svojich produktov, preto každoročne venuje do výskumu svojich produktov nemalé finančné prostriedky. Pre mňa osobne je veľkým potešením sledovať, ako moje klientky doslova „mladnú“. Kozmetika ja určená i pre mužov či tínedžerov, takže sa stretávam s rôznymi typmi a problémami pleti. Vždy som však rada, ak dokážem pomôcť.

Čo leto a líčenie? Aké sú aktuálne trendy?

Leto vraj bude znova horúce, a ja z mojich skúseností nezávislej kozmetickej poradkyne viem, že sa v tomto období dámy líčia menej. Ani počas leta však netreba zabúdať na pravidelnú starostlivosť o pleť a pri líčení používať kvalitné produkty dekoratívnej kozmetiky, ktoré vydržia i nápor vysokých letných teplôt.

Čo sa týka trendov líčenia, vraciame sa zase v čase pre zmenu do sedemdesiatych rokov. Obliekať si budeme nádherne žiarivé farby a k nim patrí dokonalá podkladová báza v odtieni vašej pleti, upravené obočie, farebné alebo čierne očné linky, pestré tiene, farebné maskary, vykontúrovaná tvár a žiarivý rúž. Už sa na to farbičkové leto veľmi teším.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu