Riaditeľka komunikácie Milada Halová: Ženy majú neskutočnú silu zvládať veci

0
Riaditeľka komunikácie Milada Halová: Ženy majú neskutočnú silu zvládať veci

Do tretieho dielu relácie Akčné ženy za volantom sme si pozvali ženu, ktorej sa podarilo skĺbiť úspešnú kariéru s výchovou troch detí. Ako sama hovorí – základ je žiť takým tempom, ktoré dokážeme zvládať. 

O tom, ako sa jej to darí napĺňať, nám prišla porozprávať Milada Halová, riaditeľka komunikácie a stratégie značky Tatra banka a Raiffeisen banka.

Reláciou sprevádzala moderátorka Katarína Kukurová a dámy si vyskúšali krásne auto Range Rover Sport, ktorý nám zapožičala spoločnosť TOP AUTO PREMIUM Bratislava.

Ako Milada zvláda vysokú pozíciu a veľkú rodinu?

„Nie je to ľahké,“ vraví Milada. „Snažím sa hľadať balanc,“ dodáva. „Každá z nás je iná a som presvedčená, že ženy majú neskutočnú silu zvládať veci. Aj si vieme veľa naložiť, čo si musíme chrániť, kontrolovať a spomaľovať. Všetko je to o time manažmente. Ja musím fungovať s presným harmonogramom. V čase sa vám už prirodzene ukáže, kde vám chýba energia a na čo sa potrebujete viac sústrediť. Kedy sa vám najlepšie robí a kedy je najlepšie tráviť čas s deťmi a nenaháňať sa.“

Milada veľmi skoro vstáva, ale chodí aj skoro spať, aby mala energiu. „Robím to najlepšie, ako viem. Sú aj náročnejšie momenty, vtedy sa snažím vnímať, čo sťažuje situáciu. Základom je žiť v tempe, ktoré vládzeme vnímať. Nie je cieľom uhnať sa k smrti,“ hovorí s úsmevom.

Dá sa deň naplánovať aj deťom?

„Máme rodinné pravidlá a rituály,“ hovorí Milada. Mamou je dlho, a s chlapcami to má už zabehnuté. Najstarší Hugo bude mať 15 rokov a mladší Leon bude mať 13 rokov, takže sú samostatní. Odkedy vedia chodiť sami na krúžky, veľmi jej to pomáha a pociťuje časovú slobodu. Ráno zvyknú spoločne tráviť čas a sú už úplne zohratí. „Rodičovstvo je neustály change management, stále sa adaptujete na nový moment,“ hovorí Milada.

Milada opisuje, aké je vychovávať teenagerov. Nechce im všetko diktovať, ale vraví, že musia mať režim. Je to o rešpekte a mali by cítiť podporu a lásku. „Nie je treba mať na všetko odpoveď a zareagovať. Nepovažujem za výhru, keď skončím v debate s posledným slovom,“ vraví. Snaží sa byť deťom partnerom v debate. „Oni sa v tej diskusii hľadajú a skúšajú, kde sú limity,“ dodáva.

V rozhovore sa dozviete aj:

  • ako bola vychovávaná a aký bol jej vzťah s mamou,
  • aké pravidlo uplatňuje pri výchove a či je prísna mama,
  • aké majú rodinné rituály,
  • či po príchode domov dokáže vypnúť po náročnom dni v práci,
  • pri čom relaxuje,
  • aké je to byť 18 rokov v jednej firme,
  • aký bol presun z materskej do práce,
  • čo je jej recept na úspech,
  • akí sú dnešní mladí ľudia,
  • aký projekt si vytvorila sama.

Celý rozhovor si pozriete tu.

 

žiadne príspevky na zobrazenie